kpb

Bezmiar

tytuł oryginalny: L'immensità

reżyseria: Emanuele Crialese
aktorzy: Penélope Cruz, Elena Arvigo, Rita De Donato, Carlo Gallo

czas trwania: 97 min.
produkcja: Włochy / Francja 2022
premiera: 2023-04-14
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Emanuele Crialese)


Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych.


Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.


Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.


| The story of love between Clara and her children, set in Rome in the '70s.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 7: Kolor fioletowy.


Wcześniej w ramach Europejski Dzień Kina Artystycznego, Sylwestrowy pokaz przedpremierowy: Bezmiar, Bezmiar - pokaz przedpremierowy, Bezmiar - pokaz przedpremierowy i rozmowa Anny Tatarskiej z dr hab. Joanną Hańderek, Baranki w Pieluchach: Bezmiar - pokaz przedpremierowy i warsztaty baby dance oraz w ramach cykli: Premiery Psychologiczne i Studencki Nocny Klub Filmowy oraz Dojrzałe Kino x SMAK - pokaz i międzypokoleniowa dyskusja.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share