kpb

na erkanach

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia.

A potem tańczyliśmy

A potem tańczyliśmy

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję.

Arab Blues

Arab Blues

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia ARAB BLUES przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Na własnej skórze przekonuje się o tym główna bohaterka filmu, wychowana we Francji Selma, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny.

Babyteeth

Babyteeth

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę.

Binti

Binti

BINTI to obsypana nagrodami, zabawna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i marzeniach, z której wyłania się ponadczasowa prawda: każdy człowiek „jest legalny” i ma prawo do godnego życia.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Najnowszy film o młodych detektywach. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu. Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny.

Daleko od Reykjaviku

Daleko od Reykjaviku

Nowy film twórcy BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ. Inga prowadzi głęboko zadłużone gospodarstwo mleczarskie w odległej dolinie Islandii. Owdowiała farmerka rozpoczyna nowe życie na własnych warunkach, walcząc z korupcją i niesprawiedliwością w swojej społeczności.

Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo

Animowana opowieść o przyjaźni, inspirowana serialem pod tym samym tytułem, pokazywanym w ponad 20 krajach na całym świecie. Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów.

Ema

Ema

Nieuchwytna jak płomień, białowłosa, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Improwizowany film Pabla Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść - tańczy.

Filonek Bezogonek

Filonek Bezogonek

Najnowsza filmowa odsłona przygód Filonka Bezogonka to klasyczna animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności oraz niesieniu pomocy. Kiedy w domu Birgitty pojawia się Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości.

Fritzi - przyjaźń bez granic

Fritzi - przyjaźń bez granic

Poruszająca animacja opowiadająca o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi, Sophie, wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej opiece psa. Dziewczynka jesienią nie wraca już do szkoły, lecz zostaje w zachodnich Niemczech.

Halvdan - prawie wiking

Halvdan - prawie wiking

Ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni mimo różnic i o zwalczaniu uprzedzeń, zrealizowana na podstawie książki Martina Widmarka. Kiedy umiera wielki przywódca wioski wikingów, znika jego magiczny topór – symbol władzy. Synowie zmarłego, oskarżając się o kradzież, dzielą osadę na dwa obozy.

Interior

Interior

Twórca wielokrotnie nagradzanego, kultowego ERRATUM, przedstawia poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli. W porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska i Piotr Żurawski.

Jak najdalej stąd

Jak najdalej stąd

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż.

M

M

Menahem (M) po 15 latach wraca do miejsca, w którym dorastał i był molestowany przez członków swojej społeczności. To powrót nie tylko do dawnego, strasznego świata, ale i okazja na przepracowanie traumy i nowe otwarcie.

Małe szczęścia

Małe szczęścia

Rewelacyjna komedia Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadająca historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo, Vincent Cassel, Florence Foresti i Francois Damiens.

Monsters.

Monsters.

Rumuński reżyser Marius Oltenau debiutuje mądrym, zaskakującym i pełnym empatii filmem o dwojgu ludzi, obserwujących ulegający implozji związek niczym powoli rozmontowywany budynek, w którym nie ma już nikogo.

My dwie

My dwie

MY DWIE to wyciskająca łzy historia pięknej miłości, gdzie dramatyczne wydarzenia przeplatają się z dobrym humorem. Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami.

Polskie filmy krótkometrażowe

Polskie filmy krótkometrażowe

Pokaz dwóch polskich filmów krótko- metrażowych: NAD WISŁĄ Agaty Koryckiej o policjantce, która odrzuca wartości, z którymi się nie zgadza oraz OBCY CZŁOWIEK Mario Podpory opowiadający o Marcinie stającym przed zawodowym dylematem.

Przyszłość należy do nas

Przyszłość należy do nas

Parvis jest młodym, przystojnym Niemcem, którego rodzice wyemigrowali z Iranu. Gdy zostaje przyłapany na kradzieży, trafia do ośrodka dla uchodźców, gdzie musi wykonać prace społeczne. Tam poznaje Irańczyka Amona, w którym się zakochuje.

Punkt zapalny

Punkt zapalny

Opowieść o tęczy, niezapomnianej instalacji autorstwa Julity Wójcik. Artystka tworzyła swoją tęczową instalację w pogodnej i inspirującej atmosferze Domu Pracy Twórczej Wigry, z myślą o wielu znaczeniach i konotacjach przywoływanego symbolu – wszystkich pozytywnych.

Szalone noce z Emily

Szalone noce z Emily

Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek, Emily Dickinson, i jej miłości do Susan Gilbert. W roli głównej znakomita Molly Shannon, gwiazda programu Saturday Night Live.

Szczęściara

Szczęściara

Szczęściara to barwna, zabawna i momentami szalona opowieść w duchu filmów Wesa Andersona. Film otwierał prestiżową sekcję Generation Kplus na festiwalu Berlinale w 2020 roku i jest świetnie przyjmowany przez publiczność na całym świecie.

Tarapaty 2

Tarapaty 2

Druga część polskiego przygodowego filmu dla młodej widowni. Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu.

Tenet

Tenet

Christopher Nolan przedstawia swój kolejny projekt. TENET to widowiskowy film akcji, w którym szpiegowski klimat zderza się z koncepcją podróży w czasie. W rolach głównych John David Washington, Robert Pattinson i Elizabeth Debicki.

Weather to Scratch

Weather to Scratch

WEATHER TO SCRATCH to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji Race Through Poland, która odbyła się w maju 2019 roku. W ciągu niecałej godziny oglądamy jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą.

Włoskie wakacje

Włoskie wakacje

Liam Neeson w cudownej, komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa.

Wszyscy za jednego

Wszyscy za jednego

WSZYSCY ZA JEDENGO to trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad podziałami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci. Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara.