kpb

na erkanach

Agatka - zestaw II

Agatka - zestaw II

Agatka to pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony. W zestawie odcinki: GRAFFITI, KAKTUS, PAPIERNIK i PRZEZIĘBIENIE.

Basia 3

Basia 3

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem i nawiązuje nowe przyjaźnie.

Boże Ciało (Corpus Christi)

Boże Ciało (Corpus Christi)

BOŻE CIAŁO to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia.

Braterstwo

Braterstwo

Najnowszy film Pawła Ługina opowiada o ostatnich miesiącach radzieckiej interwencji w Afganistanie i oparte zostało na wspomnieniach Nikołaja Kowaliowa, byłego agenta KGB odpowiedzialnego za misje specjalne.

Byk

Byk

Debiut reżyserski Borisa Akopowa, przenosi widzów w lata 90. ubiegłego wieku – w szalone czasy rozpadu poradzieckiego świata, pierwszej wojny czeczeńskiej i rodzącej się rosyjskiej mafii.

Dwóch papieży

Dwóch papieży

Fernando Meirelles oraz Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Lucasfilm i reżyser J. J. Abrams łączą siły po raz kolejny, aby zabrać widzów w podróż do odleglej galaktyki. GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE to finał sagi o Skywalkerach.

Historia małżeńska

Historia małżeńska

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach. W rolach głównych: Scarlett Johansson i Adam Driver.

Ikar. Legenda Mietka Kosza (Icarus)

Ikar. Legenda Mietka Kosza (Icarus)

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu w reżyserii Macieja Pieprzycy z charyzmatycznym Dawidem Ogrodnikiem w roli muzyka.

Irlandczyk

Irlandczyk

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie.

Joker

Joker

Nagrodzona Złotym Lwem historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. W roli głównej Joaquin Phoenix.

Koniec sezonu

Koniec sezonu

Trzy siostry, zmuszone przez okoliczności, znajdują się poza granicami Rosji i zamieszkują w małym bałtyckim miasteczku. Podobnie jak trzy siostry Czechowa, marzą o przeprowadzce do Moskwy, ale los ma wobec nich własne plany.

Kraina lodu 2 (Frozen 2)

Kraina lodu 2 (Frozen 2)

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż.

Last Christmas

Last Christmas

Emilia Clarke, Henry Golding oraz Emma Thompson w nowym filmie Paula Feiga, komedii romantycznej LAST CHRISTMAS, inspirowanej przebojem George’a Michaela. Za scenariusz odpowiada nagrodzona Oscarem® Emma Thompson.

Lighthouse

Lighthouse

Wizjonerski reżyser Robert Eggers powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku.

Lighthouse (SMAK - dla licealistów)

Lighthouse (SMAK - dla licealistów)

Willem Dafoe i Robert Pattinson w hipnotyzującej, halucynującej opowieści o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Na noże

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem i Chrisem Evansem na czele, w thrillerze reżysera Gwiezdnych wojen. Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie.

Nadzwyczajni

Nadzwyczajni

Bruno i Malik są najlepszymi kumplami. Na pierwszy rzut oka wszystko ich dzieli – temperament, zainteresowania, a nawet religia. Łączy natomiast gorąca przyjaźń oraz fakt, że od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży.

Najlepszy przyjaciel człowieka

Najlepszy przyjaciel człowieka

Heddy Honigmann z uwagą i czułością śledzi relacje sześciu par ludzi i ich psów-opiekunów, próbując uchwycić specyfikę psich umiejętności, a także zgłębić niepowtarzalność tej niezwykłej międzygatunkowej relacji.

Niedziela

Niedziela

NIEDZIELA jest ascetycznym, ale z tego też powodu tym bardziej gorzkim portretem pokolenia współczesnych trzydziestolatków – samotnych, zdezorientowanych, moralnie pogubionych. Uwypukla patologie na styku władzy i biznesu.

Pewnego razu w Trubczewsku

Pewnego razu w Trubczewsku

Zrealizowany w ascetycznej, para- dokumentalnej formie melodramat Łarisy Sadiłowej to film z gatunku tych, w których na pozór nie dzieje się nic, ale w rzeczywistości wydarza tak wiele. Historia miłości mieszkających na głębokiej rosyjskiej prowincji kierowcy tira i gospodyni domowej.

Rosyjski bies

Rosyjski bies

Film łączy w sobie elementy thrillera i tragikomedii; nie brakuje w nim też elementów groteski i absurdu. A wszystko po to, aby poddać krytyce współczesny konsumpcjonizm i snobizm elit rosyjskich, pokazując przy okazji ich oderwanie od rzeczywistości.

Siostrzyczka

Siostrzyczka

Akcja filmu rozgrywa się okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Osierocona ukraińska dziewczynka Oksana, którą znaleziono w ruinach domu, znajduje schronienie i nową rodzinę w baszkirskiej wiosce.

Słodziak

Słodziak

Film na podstawie debiutanckiego scenariusza Shia LaBeoufa. Scenariusz bazuje na przeżyciach i doświadczeniach jego autora. Za reżyserię odpowiada nagradzana twórczyni Alma Har’el.

Sundance Shorts Tour 2019

Sundance Shorts Tour 2019

Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów filmów krótko- metrażowych wyselekcjo- nowanych z festiwalu w 2019 r. W programie: SOMETIMES I THINK ABOUT DYING, BROTHERHOOD, THE MINORS, ACID RAIN, FAST HORSE, MUTEUM.

Supernova

Supernova

Nagrodzony na festiwalu w Gdyni pełnometrażowy debiut fabularny Bartosza Kruhlika. Utrzymana w realistycznym stylu, krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego.

Szatańskie tango

Szatańskie tango

SZATAŃSKIE TANGO to najsłynniejsze dzieło węgierskiego reżysera Béli Tarra, uznawanego za wielkiego indywidualistę tworzącego hipnotyczne, alegoryczne filmy. Będące adaptacją powieści László Krasznahorkaia pod tym samym tytułem, wyznaczył nowe granice języka kina.

Van Goghi

Van Goghi

Aleksiej Sieriebriakow i Daniel Olbrychski filmie Siergieja Liwniewa, wcielają się oni w syna i ojca – artystów żydowskiego pochodzenia, których drogi rozeszły się dwie dekady wcześniej. Dowiedziawszy się o postępującej szybkimi krokami chorobie ojca, Mark przyjeżdża z Izraela do rodzinnej Rygi.