kpb

Dojrzałe Kino x SMAK: Bezmiar - pokaz i międzypokoleniowa dyskusja

DOJRZAŁE KINO x SMAK
Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

BEZMIAR (reż. Emanuele Crialese)
środa, 26 kwietnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13424_4.jpg


W kwietniu przypada Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W środę, 26 kwietnia, w Kinie Pod Baranami pokolenia połączy filmowy seans. Tego dnia widzowie cyklu Dojrzałe Kino spotkają się z uczestnikami SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina na wspólnym pokazie i dyskusji o filmie Bezmiar Emanuele Crialese. Gospodynią wydarzenia będzie red. Maria Malatyńska.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej to święto ustanowione w 2011 roku przez Komisję Europejską, którego głównym celem jest promocja komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego. Inicjatywy organizowane z tej okazji zachęcają do integracji, dialogu i współpracy pomiędzy pokoleniami. Dokładnie takim wydarzeniem będzie łączący pokolenia pokaz filmu Bezmiar w środę, 26 kwietnia, o godz. 11.00. Tego dnia do spotkania seniorów w cyklu Dojrzałe Kino dołączą uczestnicy SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina oraz Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami.

Międzypokoleniowa widownia zobaczy Bezmiar Emanuele Crialese ze znakomitą rolą Penélope Cruz. Akcja tego filmu rozgrywa się w Rzymie lat 70. - w świecie pełnym nakazów, norm i konserwatywnych zasad. W opresyjnej rzeczywistości, pełnej nakazów, norm i konserwatywnych zasad nie potrafi odnaleźć się 12-letnia Adriana oraz jej tkwiąca w nieszczęśliwym związku matka. Dusząc się w swoich rolach, uciekają w pełen kolorów, wspaniale sfilmowany świat wyobraźni.

Seans poprzedzi prelekcja, po projekcji odbędzie się dyskusja. Wydarzenie poprowadzi gospodyni cyklu Dojrzałe Kino, red. Maria Malatyńska.


Na uczestników pokazu tradycyjnie czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


Partnerem pokazu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

BILETY:
24 zł
(normalny)
21 zł
(ulgowy)
18 zł
(senior)
16 zł
(klubowy / licealiści)O FILMIE:

BEZMIAR | L'IMMENSITÀ
(Emanuele Crialese) IT/FR 2022, 97’MFF w Wenecji 2022: udział w konkursie głównym

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Materialny dostatek i piękny widok z okna nie są jednak gwarantami rodzinnego szczęścia.

Nastoletnia Andrea zaczyna udawać przed nowymi znajomymi, że jest chłopcem. Czuje się przytłoczona brzemieniem konserwatywnego, katolickiego wychowania oraz narzucanymi przez społeczeństwo rolami. Uczucie niespełnienia podziela jej matka (w tej roli znakomita Penélope Cruz), tkwiąca w pozbawionym miłości, przemocowym związku. Bohaterki wspólnie inicjują iście młodzieńczy bunt, zrzucają z siebie trudy codzienności i wyzwalają emocje. Ich energia eksploduje w formie fantazyjnych sekwencji musicalowych, inspirowanych oglądanymi w telewizji programami.


ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum