kpb

na erkanach

Poznajmy się jeszcze raz 31-01-2020

Poznajmy się jeszcze raz

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności.

Małe kobietki 31-01-2020

Małe kobietki

Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig podeszła do tematu kultowej powieści „Małe kobietki”, bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott; przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni.

Kłamstewko 07-02-2020

Kłamstewko

Okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów roku. KŁAMSTEWKO to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Miłość mojego brata 07-02-2020

Miłość mojego brata

Debiutująca w pełnym metrażu Monia Chokri tworzy przekonujący i przekomiczny, słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy siostrą a bratem. Sophii nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata.

Monos 07-02-2020

Monos

Odkrycie festiwali Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019. Określany „młodzieżowym CZASEM APOKALIPSY”. Dzieło Alejandro Landesa jest oficjalnym kolumbijskim kandydatem do Oscara®.

Tommaso 14-02-2020

Tommaso

Odkrycie festiwalu w Cannes, zaskakujące, poruszające, osobiste dzieło Abla Ferrary, które można uznać za jeden z jego najlepszych filmów. Grany przez Willema Dafoe Tommaso jest ekranowym alter ego samego reżysera.

Dżentelmeni 14-02-2020

Dżentelmeni

Guy Ritchie, twórca kultowego PRZEKRĘTU i PORACHUNKÓW, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Król komedii romantycznej Hugh Grant próbuje wywieść w pole plejadę gwiazd zaprawionych w gangsterskich porachunkach.

Matthias i Maxime 21-02-2020

Matthias i Maxime

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni.

Sybilla 21-02-2020

Sybilla

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety. Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich.

Emma 28-02-2020

Emma

Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu. Oto nowa filmowa adaptacja „Emmy”.

Biały, biały dzień 06-03-2020

Biały, biały dzień

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona Ingimundura, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Owdowiały policjant próbuje zacząć wszystko od nowa.