kpb

na erkanach

Nitram 02-12-2022

Nitram

Hipnotyczny thriller psychologiczny z fenomenalną rolą nagrodzonego w Cannes Caleba Landry’ego Jonesa. Film inspirowany życiem Martina Bryanta, sprawcy największej masowej strzelaniny w historii Australii w 1996 roku.

Śubuk (Backwards) 02-12-2022

Śubuk (Backwards)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

Kociarze 02-12-2022

Kociarze

Piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak nieograniczona miłość do kotów.

Pięć diabłów (The Five Devils) 02-12-2022

Pięć diabłów (The Five Devils)

Prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Kobieta na dachu (Woman on the Roof) 09-12-2022

Kobieta na dachu (Woman on the Roof)

Mira to zbliżająca się do emerytury położna, matka dorosłego syna i żona męża, który o niej zapomniał. Kilka drobnych decyzji kompletnie przemebluje jej rzeczywistość: domową, zawodową, psychiczną.

Piękny poranek 09-12-2022

Piękny poranek

Sandra, tłumaczka mieszkająca w Paryżu, wychowuje ośmioletnią córkę i zajmuje się cierpiącym na chorobę neurodegeneracyjną ojcem, nauczycielem filozofii. Jego umysł, jego pamięć zanika, stan zdrowia na tyle się pogarsza, że rodzina poszukuje dla niego miejsca w ośrodku opieki.

Biały szum 09-12-2022

Biały szum

Zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny Biały szum opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny zmagającej się z prozą życia i uniwersalnymi tajemnicami miłości i śmierci oraz dylematem: czy w dzisiejszym, pełnym niepewności świecie, można odnaleźć szczęście?

I Wanna Dance With Somebody 23-12-2022

I Wanna Dance With Somebody

Radosna, emocjonalna, łamiąca serce celebracja życia i muzyki Whitney Houston, największej wokalistki pop R&B wszech czasów. Śledzi jej podróż od zapomnienia do muzycznej supergwiazdy.

Fabelmanowie 30-12-2022

Fabelmanowie

To historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy.

W trójkącie 06-01-2023

W trójkącie

Ruben Östlund, już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson).

Królowa wojownik 17-02-2023

Królowa wojownik

Niezwykła historia Agojie, całkowicie kobiecej jednostki wojowniczek, które broniły afrykańskiego królestwa Dahomej w 1800 roku z umiejętnościami i zaciętością niespotykaną w żadnym innym miejscu na świecie.

Bezmiar 24-02-2023

Bezmiar

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych.