kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Bezmiar

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #305
BEZMIAR (reż. Emanuele Crialese)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 20 kwietnia 2023, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13418_0.jpg

Osobista opowieść o włoskiej rodzinie ze znakomitą rolą Penélope Cruz. Bezmiar - najnowszy film Emanuele Crialese (Terraferma, Respiro) będzie tematem spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 20 kwietnia. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się tradycyjna dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Film Bezmiar, który miał światową premierę na festiwalu w Wenecji, opowiada historię pewnej włoskiej rodziny, osadzoną w Rzymie lat. 70. W opresyjnej rzeczywistości, pełnej nakazów, norm i konserwatywnych zasad nie potrafi odnaleźć się 12-letnia Adriana oraz jej tkwiąca w nieszczęśliwym związku matka (wspaniała Penélope Cruz). Dusząc się w swoich rolach, uciekają w pełen kolorów, wspaniale sfilmowany świat wyobraźni.

Najnowszy film Emanuele Crialese (Terraferma, Respiro) przywodzi na myśl dzieła Pedro Almodóvara - i to nie tylko z powodu obecności na ekranie ulubionej aktorki hiszpańskiego reżysera. Bezmiar wręcz pulsuje emocjami i barwami, wypełniają go wyraziste postacie poszukujące swojej tożsamości. Pozornie zwykła rzeczywistość nabiera niezwykłego charakteru po przefiltrowaniu jej przez szczególną wyobraźnię Crialese.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania wokół filmu będzie Stanisław Łuczak - student 5. roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
BEZMIAR | L'IMMENSITÀ
(Emanuele Crialese) IT/FR 2022, 97’MFF w Wenecji 2022: udział w konkursie głównym

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Materialny dostatek i piękny widok z okna nie są jednak gwarantami rodzinnego szczęścia.

Nastoletnia Andrea zaczyna udawać przed nowymi znajomymi, że jest chłopcem. Czuje się przytłoczona brzemieniem konserwatywnego, katolickiego wychowania oraz narzucanymi przez społeczeństwo rolami. Uczucie niespełnienia podziela jej matka (w tej roli znakomita Penélope Cruz), tkwiąca w pozbawionym miłości, przemocowym związku. Bohaterki wspólnie inicjują iście młodzieńczy bunt, zrzucają z siebie trudy codzienności i wyzwalają emocje. Ich energia eksploduje w formie fantazyjnych sekwencji musicalowych, inspirowanych oglądanymi w telewizji programami.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum