kpb

Dojrzałe Kino: Barbie

DOJRZAŁE KINO:
BARBIE (reż. Greta Gerwig)
środa, 9 sierpnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13691_1.jpg

Wypełniony różem film Grety Gerwig Barbie to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Głośną, bijącą rekordy popularności produkcję seniorzy zobaczą w środę, 9 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Barbie to inspirowany słynną lalką firmy Mattel film Grety Gerwig (Małe kobietki, Lady Bird), która jest również współautorką scenariusza (wraz z życiowym partnerem, Noahem Baumbachem).

Cukierkowy świat pełen różu i radości oraz… egzystencjalny kryzys? Film Gerwig wprowadza do idealnego świata Barbie szczyptę niepokoju. Czy radosne życie tytułowej bohaterki, jej niepowtarzalny styl i wyjątkowe akcesoria pasują również do naszej rzeczywistości? Już 9 sierpnia przekonają się o tym seniorzy, którzy obejrzą Barbie w ramach cyklu Dojrzałe Kino.

Reżyserka o filmie:
Nigdy nie chciałam, aby mój "dorosły" gust wziął górę nad tym, co kochałam jako dziecko. Kiedy miałam osiem lat, uwielbiałam wszystko, co wielkie, błyszczące, głośne i mieniące się. Musiałam to uszanować, nawet jeśli chciałam, by film był piękny i wysublimowany. Nie chcę, by przytłaczał go dorosły gust, bo to wydaje się nieszczere (...). Wybraliśmy więc te jasne, nasycone kolory, które działały jak generator dopaminy. Ludzie wchodzili na plan i się uśmiechali.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 

O FILMIE:
BARBIE | BARBIE
(Greta Gerwig) US 2023, 110'Inspirowany słynną lalką Barbie firmy Mattel film Grety Gerwig (Małe kobietki, Lady Bird), która jest również współautorką scenariusza (wraz z Noah Baumbachem).

Akcja Barbie osadzona jest w idealnym świecie, pełnym idealnych mieszkańców. Ten idealny, różowy ład zostaje jednak zakłócony przez kryzys egzystencjalny, który zaczyna przeżywać główna bohaterka.

W obsadzie filmu znaleźli się: Margot Robbie (Gorący temat, Jestem najlepsza. Ja, Tonya), Ryan Gosling (La La Land, Drive) oraz America Ferrera, Kate McKinnon, Michael Cera, Ariana Greenblatt, Issa Rae, Rhea Perlman i Will Ferrell. W albumie, który jest oficjalnym soundtrackiem filmu, usłyszeć można takich wykonawców jak Ava Max, Dua Lipa, Nicki Minaj, KAROL G, Khalid, Tame Impala czy The Kid LAROI.ZWIASTUN:Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum