kpb

Gorący temat

tytuł oryginalny: Bombshell

reżyseria: Jay Roach
aktorzy: Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie, John Lithgow

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2019
premiera: 2020-01-17
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Oscary 2020 - wygrana: najlepsza charakteryzacja
Oscary 2020 - nominacje: najlepsza aktorka (Charlize Theron) - nominacja, najlepsza aktorka drugoplanowa (Margot Robbie) - nominacja

Nagrodzony Oscarem scenarzysta filmu The Big Short powraca z kolejną prawdziwą i szokującą historią. Trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie, w rolach kobiet, które przeciwstawiają się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – The Fox News. Prawdziwa opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO. 


Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.


| A group of women decide to take on Fox News head Roger Ailes and the toxic atmosphere he presided over at the network.

 

Wcześniej w ramach: Sylwestrowa Noc Filmowa 2019/2020, studenckiego Nocnego Klubu Filmowego (przedpremierowo!),  Pokazu przedpremierowego, Letnie Tanie Kinobranie 2020: tydzień 4. W jak wyzwanie oraz w ramach Kina samochodowego Rozrywka - tydzień 1.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share