kpb

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

tytuł oryginalny: I, Tonya

reżyseria: Craig Gillespie
aktorzy: Margot Robbie, Allison Janney, Sebastian Stan, Julianne Nicholson, McKenna Grace, Bobby Cannavale, Paul Walter Hauser

czas trwania: 119 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2018-03-02
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Oscary 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Złote Globy 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Nagrody BAFTA: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney), najlepsza aktorka w komedii (Margot Robbie)
Nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)


Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się, jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, nie podejrzewano, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Harding drogę do olimpijskiego triumfu.

Film zawdzięcza swoją siłę pomysłowej narracji i świetnemu montażowi, ale przede wszystkim znakomitym kreacjom aktorskim Margot Robbie (Wilk z Wall Street) oraz Allison Janney (Służące). Reżyser Craig Gillespie zręcznie bawi się konwencjami i przedstawia historię jednego z największych skandali w historii sportu z kilku różnych perspektyw, pozwalając widzowi zdecydować, czy którakolwiek z nich jest prawdziwa.

 

| Competitive ice skater Tonya Harding rises amongst the ranks at the U.S. Figure Skating Championships, but her future in the activity is thrown into doubt when her ex-husband intervenes.


Wcześniej w ramach: Jestem najlepsza. Ja, Tonya - pokaz przedpremierowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 2: Czas kobiet.

 

Bookmark and Share