kpb

Międzynarodowy Dzień Frankofonii: Noc 12 października

Międzynarodowy Dzień Frankofonii
NOC 12 PAŹDZIERNIKA (reż. Dominik Moll)
poniedziałek, 20 marca 2023, godz. 20.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13330_0.jpg

Odsłaniający kulisy pracy wydziału kryminalnego thriller Noc 12 października był głównym triumfatorem tegorocznego rozdania Cezarów. Ten francuski przebój zostanie zaprezentowany w naszym Kinie 20 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi posługujących się językiem francuskim na pięciu kontynentach. Jej celem jest budowanie obszaru solidarności, opartego na wartościach humanistycznych i demokratycznych, z poszanowaniem różnorodności kultur i języków. 20 marca na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, celebrujący niezwykłe bogactwo kultury tego obszaru. Z tej okazji, zapraszamy na specjalny pokaz wyróżnionego sześcioma Cezarami francuskiego filmu Noc 12 października.

Nowy film Dominica Molla (Tylko zwierzęta nie błądzą - do zobaczenia online w E-Kinie Pod Baranami!) to trzymający w napięciu thriller o śledztwie, które staje się obsesją. Choć opowieść ujęta jest w formułę filmu gatunkowego, wydaje się że drobiazgowy portret zdominowanego przez mężczyzn świata, w którym nie ma miejsca na słabości jest tu istotniejszy niż samo rozwiązanie kryminalnej zagadki. Film Noc 12 października powstał na podstawie głośnej we Francji książki 18.3: Une année à la PJ autorstwa Pauline Guény, która przez rok przebywała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji sądowej.

Seans filmu poprzedzi wystąpienie Anne Schmidt-Riou - Konsul Generalnej i  Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie.

Po seansie organizatorzy wydarzenia zapraszają na lampkę wina.

BILETY:
24 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy)
18 zł (senior)

W naszym Kinie tego dnia odbędą się też pokazy innego francuskiego przeboju. Szczęście Mikołajka to prezentowany na Festiwalu w Cannes i nagrodzony w Annecy czarujący film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów oraz perypetiach jego twórców: René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé. Film na naszych ekranach od 10 marca.

O FILMIE:

NOC 12 PAŹDZIERNIKA | LA NUIT DU 12
(Dominik Moll) FR 2022, 115’Cezary 2023: Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy (Bouli Lanners), Najlepszy reżyser (Dominik Moll), Najbardziej obiecujący aktor (Bastien Bouillon), Najlepszy dźwięk, Najlepszy scenariusz adaptowany.
Cezary 2023 - nominacje: Najlepsza muzyka filmowa, Najlepsza scenografia, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montażPrędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana (Bastien Bouillon), świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją.

Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa.


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum