kpb

Szczęście Mikołajka (Dubbing PL)

tytuł oryginalny: Le petit Nicolas: Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux?

reżyseria: Amandine Fredon, Benjamin Massoubre

czas trwania: 85 min.
produkcja: Francja 2022
premiera: 2023-03-10
język: polski dubbing
Dubbing PL

Jak to możliwe, że taki mały chłopiec robi tyle zamieszania?! Piszą o nim książki, rysują komiksy, kręcą filmy! W czym tkwi jego tajemnica? I skąd on się właściwie wziął? Zapraszamy w podróż do zwariowanego świata Mikołajka, gdzie oprócz tysiąca przygód, znajdziemy być może odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Prezentowany na Festiwalu w Cannes niezwykły film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Jednym z nich był Rene Goscinny współautor Asteriksa i Obeliksa.

Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13322_1.jpg
Wygraj książkę o Mikołajku!
 • zobacz film Szczęście Mikołajka w Kinie Pod Baranami
 • napisz krótką recenzję i zostaw ją na tablicy
  (II piętro)
 • wyślij do nas zdjęcie swoje recenzji (kino@kinopodbaranami.pl)
Na przesłane recenzje czekamy do 23 marca 2023.
Najfajniejsze nagrodzimy książkami.

Materiały edukacyjne dostępne TUTAJ.


| Young Nicolas lives a childhood full of joy and learning in between camaraderie, arguments, fights, punishments, pranks and games.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Wtorek
  21 marca Tuesday March 21
  11:30
 • Środa
  22 marca Wednesday March 22
 • Czwartek
  23 marca Thursday March 23