kpb

9. LGBT Film Festival

9. LGBT FILM FESTIVAL
7-10 maja 2018
Kino Pod Baranami

|| 9th LGBT Film Festival
May 7-10,2018

(for English version click HERE)

 

 

W dniach 7-10 maja zapraszamy na dziewiątą edycję LGBT Film Festival - jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce portretujących życie osób nieheteronormatywnych. W programie siedem poruszających fabularnych i dokumentalnych produkcji filmowych oraz zestaw polskich krótkich metraży.

 

Jak co roku, twórcy filmów prezentowanych podczas festiwalu przyglądają się życiu osób ze społeczności LGBT na całym świecie. W dokumentalnym filmie Coby, reżyser Christian Sonderegger stworzył czułą i poruszającą opowieść o 23-latku z Ohio będącym w procesie zmiany płci i o niezwykłej sile rodzinnych więzi. Pełnometrażowy debiut dokumentalny Tristana Aitchisona Sidney i przyjaciele to wzruszająca opowieść o marzeniach i codzienności grupy hermafrodytycznych i transpłciowych osób walczących o przetrwanie na marginesie kenijskiego społeczeństwa. Karni Haneman - reżyserka, autorka scenariusza i odtwórczyni głównej roli w komediodramacie P*** się, Jessico Blair - zderza doświadczenia dwóch różnych kultur: izraelskiej i amerykańskiej, rozgrywając dylematy swoich bohaterek w błyskotliwych dialogach. Jako jeden z pierwszych queerowych filmów nakręconych w Finlandii, intymny dramat Ukryci w sitowiu w reżyserii Mikko Makeli oddaje głos nie tylko seksualnej, ale także etnicznej mniejszości, opowiadając o potrzebie wolności, akceptacji i posiadania miejsca, które można nazwać "domem". Imponujący wizualnie dramat Powietrze niemieckiego reżysera Anatola Schustera to filmowy poemat o nieokiełznanej miłości pomiędzy dwiema nastoletnimi dziewczynami o czystych sercach. Cesare Furesi zabierze widzów do Włoch w opowieści o nietypowej relacji pomiędzy dwoma starszymi mężczyznami. Kto uratuje róże? to brawurowo zagrana, sentymentalna komedia z typowym włoskim humorem. W głównych rolach znakomici włoscy aktorzy Carlo Delle Piane i Lando Buzzanca.

 

W programie festiwalu nie zabraknie również opowieści z Polski, poczynając od wnikliwego dokumentu Polyland Dášy Raimanovej. Reżyserka przedstawiła portrety trzech kobiet mieszkających we Wrocławiu, które przez otaczających je ludzi postrzegane są jako “inne” ze względu na kolor skóry, wyznanie i orientację seksualną. Krakowscy widzowie zobaczą również zestaw polskich filmów krótkometrażowych, fabularnych i dokumentalnych. Na ekranie pojawią się m.in. opowieści o miłośniczkach kultury drag king, nocnym życiu członków warszawskiej kultury LGBT, klawesynistce cieszącej się własną cielesnością oraz księdzu odkrywającym znaczenie miłości.

Wszystkie filmy prezentowane będą z polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)
Karnet (8 seansów): 80 zł
*Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

Filmy przeznaczone dla widzów dorosłych (18+).

 

PROGRAM:

poniedziałek, 7 maja
19.15 P*** SIĘ, JESSICO BLAIR
| F*** YOU JESSICA BLAIR
reż. Karni Haneman, Izrael 2017, 81’

 

20.45 UKRYCI W SITOWIU | A MOMENT IN THE REEDS
reż. Mikko Makela, Finlandia/Wielka Brytania 2017, 107’

 

wtorek, 8 maja
19.15 SIDNEY I PRZYJACIELE
| SIDNEY & FRIENDS
reż. Tristan Aitchison, Wielka Brytania 2018, 75’ (film dokumentalny)

polska premiera

 

20.45 POLISH SHORTS, Polska 2015-2017, 108’

 

środa, 9 maja
19.15 COBY 
| COBY
reż. Christian Sonderegger, Francja/USA 2017, 78’ (film dokumentalny)


20.45 KTO URATUJE RÓŻE? | CHI SALVERÀ LE ROSE?
reż. Cesare Furesi, Włochy 2017, 103’

 

czwartek, 10 maja
19.15 POLYLAND
| POLYLAND
reż: Dáša Raimanová, Polska/Wielka Brytania 2017, 71' (film dokumentalny)

polska premiera

 

20.45 POWIETRZE | LUFT
reż. Anatol Schuster, Niemcy 2017, 91’


Bookmark and Share

archiwum