kpb

Sidney i przyjaciele

tytuł oryginalny: Sidney & Friends

reżyseria: Tristan Aitchison
aktorzy: Michael Daviot, Awuor Onyango, Charles Ouda

czas trwania: 75 min.
produkcja: Wielka Brytania 2018
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

BFI London Film Festival 2018: oficjalna selekcja

Hermafrodyta Sidney dorasta na kenijskiej wsi. Nie lubi nosić spódnic ani wykonywać prac tradycyjnie przypisanych dziewczynom, zamiast tego chce wypasać bydło i grać w piłkę nożną.  Dorastając zauważa, że coraz bardziej wyróżnia się na tle innych młodych ludzi. Jej własna rodzina patrzy na nią coraz mniej przychylnie, wierząc, że Sidney została opętana przez demona, który chce zrobić z kobiety mężczyznę. Niechęć przeradza się w czystą nienawiść i Sidney musi uciekać do Nairobi w obawie o własne życie. Tułając się po slumsach, publicznie poniżana i bita, traci nadzieję. Na swojej trudnej drodze spotyka grupę transpłciowych osób, z którymi się zaprzyjaźnia i razem zaczynają walczyć z dyskryminacją. Odkrywają wspólnie radość życia, miłość i własną wartość.

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Tristana Aitchisona Sidney i przyjaciele to wzruszająca opowieść o marzeniach i codzienności grupy hermafrodytycznych i transpłciowych osób walczących o przetrwanie na marginesie kenijskiego społeczeństwa

 

| Sidney who is intersex grows up in rural Kenya. He doesn’t like wearing skirts and doing  traditional girls’ chores, he wants to herd cattle and play football like other boys. He soon discovers that he is different and visibly stands out in the community. Sidney’s family believes their daughter is possessed by a demon who wants her to be a man. When they try to kill her in order to free her from the evil power, Sidney runs away to Nairobi. He wanders from slum to slum and when he is publicly stripped of clothes and beaten, he loses his hope. His life changes when he finally meets a group of transgender people. He makes new friends and together they fight against discrimination. They learn how to be happy, how to love themselves and other people.

 

Film przeznaczony dla widzów dorosłych (18+), prezentowany w ramach: 9. LGBT Film Festival

 

ZWIASTUN w j. angielskim:


Bookmark and Share