kpb

Trans & Gender Diverse Shorts

reżyseria: Sungbin Byun, Jamie DiNicola, Maxime Roy, Maya Teryaki, Marta Bogdańska

czas trwania: 76 min.
produkcja: Korea Południowa/USA/Francja/Polska 2019-2021

TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS, czas trwania: 76'

 

GOD'S DAUGHTER DANCES | GOD'S DAUGHTER DANCES
(Sungbin Byun) KR 2020, 25’

Transpłciowa tancerka o imieniu Shin-mi zostaje wezwana do stawienia się przed komisją wojskową w celu przejścia obowiązkowej kwalifikacji. Dziewczyna udaje się tam w pełnej gotowości do walki… o swoją tożsamość.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

VENTURE OUT | VENTURE OUT
(Jamie DiNicola) US 2020, 15’

Venture Out to organizacja non-profit, która organizuje outdoorowe wyprawy dla społeczności LGBT. Założyciel i uczestnicy projektu dzielą się swoimi historiami na temat terapeutycznej mocy natury i przynależności.

Film prezentowany z polskimi napisami.

 

SOLE MIO | SOLE MIO
(Maxime Roy) FR 2019, 22’

Odkąd jego ojciec wyjechał do Nicei, Daniel usiłuje samodzielnie prowadzić rodzinną firmę grzewczą. Wraca do Lille na jedną noc, by nazajutrz poddać się planowanej od dawna korekcie płci, po której stanie się wreszcie Lisą.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

JEDNOROŻEC | UNICORN
(Maya Teryaki, Marta Bogdańska) PL 2021, 14’

Zabawny i zarazem refleksyjny portret Kim Lee, ikony sceny Drag Queen w Polsce. Opowieść o człowieku, który zachwycał swoją nietuzinkową osobowością, charyzmą i błyskotliwym dowcipem. Publiczność go kochała, a on chciał być dla nich – jak sam to określał – przybyszem z innej planety, jednorożcem. Film jest luźną impresją na jego temat, wycinkiem z jego życia, swoistym hołdem dla Kim Lee. Widzimy go w garderobie, gdzie pokazuje nam niezliczone kreacje, na scenie, na próbach, na ulicy. Przyglądamy się archiwalnym nagraniom z osiemnastoletniej kariery i poznajemy tajniki transformacyjnej mocy dragu.

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

Wcześniej w ramach 12. LGBT Film Festival oraz 12. LGBT Film Festival w E-Kinie Pod Baranami.

Bookmark and Share