kpb

A potem tańczyliśmy (And Than We Danced)

tytuł oryginalny: Da cven vicekvet

reżyseria: Levan Akin
aktorzy: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili

czas trwania: 113 min.
produkcja: Szwecja/Gruzja/Francja 2019
premiera: 2020-09-25
język: gruziński
napisy: polskie, angielskie
in Georgian with Polish and English subtitles
info: dostępny na E-Kino Pod Baranami

MFF w Cannes 2019: Queer Palm (nominacja)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: Najlepszy aktor europejski - Levan Gelbakhiani (nominacja)
Nagrody Guldbagge 2020: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Levan Gelbakhiani), Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia
Festiwal Kino w Trampkach 2020: Nagroda Główna w Konkursie Filmów Młodzieżowych, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda European Children's Film Association

 

Film dostępny na E-Kino Pod Baranami.

 

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

 

W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.

 

Reżyser o filmie:

Główny bohater, którego obserwujemy w filmie, ma takie samo imię jak ja i jest tancerzem. Ja również tańczyłem, kiedy byłem młodszy i wyobrażałem sobie, że będę tancerzem w przyszłości. Przeprowadziłem wywiady z wieloma tancerzami, którzy opowiedzieli mi, jak zachowawcza i surowa była scena gruzińskiego tańca. Zainspirowany tymi opowieściami pstanowiłem nakręcić historię o tym otoczeniu. Taniec gruziński reprezentuje w tym filmie „stary świat”, a rozwijająca się miłość dwóch tancerzy - nowy.

 

| A passionate tale of love and liberation set amidst the conservative confines of modern Georgian society, And than We Danced follows Merab, a devoted dancer who has been training for years with his partner Mary for a spot in the National Georgian Ensemble. The arrival of another male dancer, Irakli-gifted with perfect form and equipped with a rebellious streak-throws Merab off balance, sparking both an intense rivalry and romantic desire that may cause him to risk his future in dance as well as his relationships with Mary and his family.

 

Wcześniej w ramach Pokazu przedpremierowego #1, Pokazu
przedpremierowego #2
, przedpremierowo w ramach 11. LGBT Film Festival 2020Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 5: Kino EuropyLetnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 1: Kalejdoskop emocji oraz Kinobranie w Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: A potem tańczyliśmy.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share