kpb

A potem tańczyliśmy - pokaz przedpremierowy #1

A POTEM TAŃCZYLIŚMY (reż. Levan Akin)
- pokaz przedpremierowy
czwartek, 3 września 2020, godz. 21.15
Kino Pod Baranami3 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu A potem tańczyliśmy, prezentowanego na festiwalu w Cannes głośnego filmu, opowiadającego o tancerzu Gruzińskiego Baletu Narodowego, którego największym marzeniem jest opuszczenie konserwatywnej Gruzji.

Film Levana Akina rozgrywa się wśród tancerzy Gruzińskiego Baletu Narodowego, uznawanego przez Gruzinów za narodowy skarb. Występy zespołu są pokazem siły, kontroli i doskonałości. Nie ma w nich miejsca na delikatność, subtelności czy płomienny romans, jaki rodzi się w filmie pomiędzy dwoma tancerzami.

Premiera filmu: 25 września 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

 


O FILMIE:


A POTEM TAŃCZYLIŚMY | AND THEN WE DANCED
(Levan Akin) SE/GE/FR 2019, 113’

MFF w Cannes 2019: Queer Palm (nominacja)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: Najlepszy aktor europejski - Levan Gelbakhiani (nominacja)
Nagrody Guldbagge 2020: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Levan Gelbakhiani), Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia
Festiwal Kino w Trampkach 2020: Nagroda Główna w Konkursie Filmów Młodzieżowych, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda European Children's Film Association

 

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum