kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Do granic (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #340
DO GRANIC
(reż. Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez)

pokaz przedpremierowy z dyskusją
czwartek, 13 czerwca 2024, godz. 22.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14424_0.jpg

Hiszpański thriller psychologiczny, w którym liczy się każde drgnięcie powieki i każda kropelka potu. Do granic (reż. Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez) to kolejny film prezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz w czwartek, 13 czerwca poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Diego i Elena chcą rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Dopilnowali wszelkich formalności, jednak zostają zatrzymani na nowojorskim lotnisku. Prowadzone przez służby migracyjne przesłuchanie stawia pod znakiem zapytania nie tylko powody, dla których chcą zamieszkać w USA, ale także ich relację. Ile tak naprawdę wiedzą o sobie? Ile sekretów wytrzyma ich związek?

Film 
Do granic stawia niewygodne pytania, mnoży wątpliwości, zasiewa ziarno niepokoju i rozciąga wokół bohaterów misterną sieć podejrzeń. Ten rozegrany w klaustrofobicznej atmosferze film przypomina inne minimalistyczne i bezbłędnie wyreżyserowane tytuły, takie jak Winni czy Locke.

Do granic to wiarygodny, zaplanowany z chirurgiczną precyzją thriller. Oszczędny w środkach, lecz obfity w emocje. W rolach głównych wystąpili znany z serialu Narcos Alberto Ammann oraz Bruna Cusí (Lato 1993).

Gospodarzem spotkania będzie Filip Karcz - student czwartego roku psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
DO GRANIC | UPON ENTRY
(Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez) ES 2022, 77’Wenezuelczyk Diego i pochodząca z Barcelony Elena podjęli ważną życiową decyzję. Przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, by dać nowy impuls nie tylko dla swojego związku, ale i zawodowych karier.

Ameryka jawi im się jako ziemia obiecana. Bohaterowie przeszli już procedurę wizową, spakowali cały swój dobytek i udają się w drogę. Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by lada moment obudzili się w nowej rzeczywistości. Sprawa zaczyna się jednak komplikować, gdy po wejściu do strefy imigracyjnej na nowojorskim lotnisku poproszeni są, by przejść do drugiego pokoju. W ciasnym wnętrzu Diego i Elena poddani zostają kontroli przez funkcjonariuszy granicznych. Rutynowe czynności zamieniają się w wyczerpujące kilkugodzinne przesłuchanie, w trakcie którego bohaterowie muszą zachować zimną krew. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza że na jaw zaczynają wychodzić sekrety, jakimi najwyraźniej nie zdążyli się ze sobą podzielić.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum