kpb

24. Festiwal Filmu Niemego - Wykład i pokaz makijażu filmowego

24. FESTIWAL FILMU NIEMEGO
wydarzenie towarzyszące:
Wykład i pokaz makijażu filmowego
sobota, 9 grudnia 2023, godz. 13.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13956_2.jpg

W ramach 24. Festiwalu Filmu Niemego, w sobotę, 9 grudnia, odbędzie się specjalne wydarzenie towarzyszące: wykład i pokaz makijażu filmowego, który przybliży tajniki kultowych wizerunków gwiazd kina lat 20., w tym Grety Garbo. Spotkanie poprowadzi Kasia Wrona - profesjonalna makijażystka gwiazd i autorka książki Makijażowy anti-aging. Wstęp na wydarzenie jest wolny - obowiązują wcześniejsze zapisy.

Hasło przewodnie 24. Festiwalu Filmu Niemego brzmi Z DALEKIEJ PÓŁNOCY, a jego program skupia się na twórcach związanych ze Skandynawią. Są to z jednej strony przedstawiciele tzw. szkoły szwedzkiej, jednego najważniejszych nurtów niemego kina. Z drugiej - artyści skandynawskiego pochodzenia, którzy wyemigrowali, by rozwijać swoją karierę za granicą. Na ekranie lśnić będzie m.in. jedna z najjaśniejszych gwiazd światowego kina, czyli pochodząca ze Szwecji Greta Garbo.

Tajniki jej kultowego wizerunku będzie można zgłębić podczas specjalnego wydarzenia, towarzyszącego Festiwalowi. W sobotę, 9 grudnia, o godzinie 13.00, odbędzie się wykład i pokaz makijażu filmowego, który poprowadzi Kasia Wrona - profesjonalna makijażystka gwiazd i autorka książki Makijażowy anti-aging.

W programie krótki wykład dotyczący makijażu filmowego w okresie kina niemego i  wizerunków wielkich gwiazd wczesnego kina oraz pokaz makijażu inspirowany tematyką 24. Festiwalu Filmu Niemego.

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę Kasi Wrony Makijażowy anti-aging wraz z podpisem autorki.


PROGRAM:
sobota, 9 grudnia
13.00 WYKŁAD I POKAZ MAKIJAŻU FILMOWEGO
prowadzenie: Kasia Wrona
czas trwania: 60-75’
miejsce: Kino Pod Baranami (Sala Biała)

ZAPISY:

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Brak wolnych miejsc!


O PROWADZĄCEJ:
Kasia Wrona – profesjonalna wizażystka z międzynarodowym doświadczeniem, redaktorka, wykładowczyni, autorka książki Makijażowy Anti-aging, założycielka Makeup Manufacture Academy. Jej prace publikowane są w magazynach na całym świecie. Pracuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Absolwentka najlepszych szkół makijażu na świecie, wiedzę nabywała m.in. w Cinema Make-up School Los Angeles. Ukończyła szkoły i kursy w Polsce, Nowym Jorku, Hollywood czy San Francisco. Wielokrotnie pracowała na NEW YORK Fashion Week.

Autorka makijaży i charakteryzacji do spotów reklamowych, sesji zdjęciowych, filmów. Udziela się w licznych projektach medialnych, artystycznych. Pracuje z najlepszymi agencjami i wizażystami świata, m. in. Art Partner, Danessa Myricks, Aaron de May, a także z wybitnymi gwiazdami sportu, politykami, gwiazdami show biznesu.

Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Wykłada w Szkole Wizażu i Charakteryzacji MAKEUP STAR w Warszawie, prowadzi autorskie kursy w Makeup Manufacture Academy, kształcąc z sukcesem przyszłych wizażystów. Inspirację czerpie z zamiłowania do literatury, kultury, mody oraz designu. Kocha pracę z kreatywnymi ludźmi – to daje jej energię do działania.

Instagram: @makeup.manufacture.portfolio


SPOT FESTIWALU:TRAILER:
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13911_6.jpg
Bookmark and Share

archiwum