kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Wielkie piękno

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
WIELKIE PIĘKNO (reż. Paolo Sorrentino)
środa, 16 sierpnia 2023, godz. 21.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 
Przed nami kolejny pokaz pod gwiazdami
w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W środę, 16 sierpnia w programie kultowe Wielkie piękno - pulsujący energią i rozgrzany południowym słońcem film Paolo Sorrentino. Bilety na seans w cenie 15 zł.


Wielkie piękno to film kultowy: choć wraca do naszego kina co roku, wśród widzów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (znakomity Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy. Wielkie piękno to film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha. W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.BILETY: 15 zł
Bilety w sprzedaży w kasach Kina i online od poniedziałku, 14 sierpnia.
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’


 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:SPOT:Bookmark and Share

archiwum