kpb

Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (maj 2023)

BARANKI DZIECIOM: PAMIĘTNIK FLORKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 21 maja 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13515_0.jpg


Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 21 maja, maluchy zobaczą wybrane odcinki polskiego serialu animowanego Pamiętnik Florki, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Ameila Rajewska.

 

Główną bohaterką serialu Pamiętnik Florki jest mała ryjówka - pilna obserwatorka rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. 

 


BILETY: 16 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')

 

TEATR
Mama zabiera Florkę do teatru. Florka jest podekscytowana – nigdy nie była na żadnym przedstawieniu! Zabiera ze sobą pluszowego kotka Rysia i różdżkę, a w teatralnym foyer z przejęciem obserwuje panie bileterki i panią szatniarkę.

JAKIE ŚLICZNE
Florka z Klemensem i jego tatą pracują w garażu nad zbudowaniem robota. Młoda Ryjówka z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach, aż do momentu kiedy dostrzega prześliczny mały śrubokręt. Pokusa posiadania narzędzia jest tak duża, że zabiera go z garażu nie pytając o zgodę.

ZAKUPY
Do rodziny ryjówek przychodzi Pani Dzięciołowa, która przynosi nowinę, że otworzyli nowy sklep „Zakuposzał”, w którym jest mnóstwo promocji. Mama z Florką postanawiają to sprawdzić i jadą po sok z żuka. Sklep oszałamia je
przepychem i ilością towarów.

BALET
W ogrodzie Florka trenuje boks z tatą, który kiedyś prawie został mistrzem lasu wagi mysiej. Tego samego dnia mama postanawia zapisać Florkę na lekcje baletu, bo przecież „każda dziewczynka o tym marzy”. Ryjówka, żeby zrobić przyjemność mamie, zgadza się pójść na zajęcia do szkoły tańca.


WARSZTATY PLASTYCZNE - czas trwania 40'
po seansie poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum