kpb

Pamiętnik Florki - zestaw IX

tytuł oryginalny: Pamiętnik Florki

reżyseria: varia

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska 2014
język: polski
in Polish
info: Baranki Dzieciom

Pamiętnik Florki to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.


Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak.


Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.

 

PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek

TEATR
Mama zabiera Florkę do teatru. Florka jest podekscytowana – nigdy nie była na żadnym przedstawieniu! Zabiera ze sobą pluszowego kotka Rysia i różdżkę, a w teatralnym foyer z przejęciem obserwuje panie bileterki i panią szatniarkę.

JAKIE ŚLICZNE
Florka z Klemensem i jego tatą pracują w garażu nad zbudowaniem robota. Młoda Ryjówka z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach, aż do momentu kiedy dostrzega prześliczny mały śrubokręt. Pokusa posiadania narzędzia jest tak duża, że zabiera go z garażu nie pytając o zgodę.

ZAKUPY
Do rodziny ryjówek przychodzi Pani Dzięciołowa, która przynosi nowinę, że otworzyli nowy sklep „Zakuposzał”, w którym jest mnóstwo promocji. Mama z Florką postanawiają to sprawdzić i jadą po sok z żuka. Sklep oszałamia je
przepychem i ilością towarów.

BALET
W ogrodzie Florka trenuje boks z tatą, który kiedyś prawie został mistrzem lasu wagi mysiej. Tego samego dnia mama postanawia zapisać Florkę na lekcje baletu, bo przecież „każda dziewczynka o tym marzy”. Ryjówka, żeby zrobić przyjemność mamie, zgadza się pójść na zajęcia do szkoły tańca.


WARSZTATY PLASTYCZNE po seansie poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.

Prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share