kpb

Dojrzałe Kino: Prawdziwe życie aniołów - przedpremierowy pokaz i spotkanie z reżyserem

środa, 5 kwietnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13398_2.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 5 kwietnia, przedpremierowo zostanie zaprezentowany film Prawdziwe życie aniołów - inspirowana życiem wybitnego aktora Krzysztofa Globisza historia nagłej choroby i ogromnej determinacji w odzyskiwaniu kontroli nad własnym ciałem. W wydarzeniu wezmą udział reżyser filmu Artur “Baron” Więcek oraz producentka Aneta Zagórska.


Prawdziwe życie aniołów to film fabularny inspirowany życiem Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym - prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. W filmie wystąpili także m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć - mówi reżyser filmu Artur “Baron” Więcek, który już kilkakrotnie spotkał się z Krzysztofem Globiszem na planie, m.in. za sprawą takich filmów jak Anioł w Krakowie czy Zakochany anioł.


5 kwietnia, pokazowi filmu Prawdziwe życie aniołów towarzyszyć będzie rozmowa z reżyserem Arturem “Baronem” Więckiem oraz producentką Anetą Zagórską. Gospodynią spotkania będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW | PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW
(Artur "Baron" Więcek) PL 2019, 76'


Znany i ceniony aktor Adam (Krzysztof Globisz) przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie - mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka, żona Adama (Kinga Preis), z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Rodzina i przyjaciele motywują bohatera by wydostał się z krainy między jawą a snem, do której trafił w czasie choroby.


ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum