kpb

Anioł w Krakowie

tytuł oryginalny: Anioł w Krakowie

reżyseria: Artur Więcek
aktorzy: Krzysztof Globisz, Ewa Kaim, Andrzej Kozak, Jerzy Trela

czas trwania: 89 min.
produkcja: Polska 2002
premiera: 2002-09-20

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni 2002:nagroda główna "Jańcia Wodnika"
"Jańcio Wodnik" za najlepszą kreację aktorską dla Krzysztofa Globisza, za muzykę dla Abla Korzeniowskiego
FPFF w Gdyni 2002: nagroda za debiut reżyserski, nagroda Prezydenta Gdyni za debiut aktorski dla Ewy Kaim


Pełna uroku "krakowska" komedia z Krzysztofem Globiszem w roli głównej! Film opowiada o losach Anioła Giordano, który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock-and-rollem), zostaje zesłany na ziemię, by codziennie czynić chociaż jeden dobry uczynek (jeszcze nie wie, że jako Anioł będzie na ziemi tylko dwie doby). Ma wylądować w "Holland", lecz przez pomyłkę trafia do "Poland" (dokładniej: Krakowa)...

Zdjęcia do filmu powstały w Limanowej, w pobliżu Słomnik i w centrum Krakowa. Kwitnący sad jabłoni udawał Niebo, Pałac Sztuki przemienił się w Czyściec, a szkołę anielską, gdzie Giordano pobiera nauki, zrobiono w zabytkowym kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów.

| A naughty angel called Giordano is sent to Earth to make at least one good deed each day. Giordano is supposed to be sent to Holand but by a spelling mistake lands in Poland instead.


Wcześniej w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: Z miasta do miasta oraz cyklu Polskie kino po angielsku.

Bookmark and Share