kpb

Dojrzałe Kino: Imperium światła

środa, 15 marca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13335_0.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. 15 marca, zostanie zaprezentowany film Imperium światła - nostalgiczny list miłosny do kina z zapierającymi dech zdjęciami dwukrotnego laureata Oscara Rogera Deakinsa. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Sam Mendes - twórca m.in. 1917, Skyfall i Drogi do szczęścia - w swoim najnowszym filmie inspiruje się losami własnej rodziny i dorastaniem w Anglii w latach 80. Imperium światła to również wypełniona nostalgią opowieść o miłości do kina. Te szczególne, pełne magii miejsca, w filmie Mendesa reprezentuje kino Empire, funkcjonujące w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80. Znajdź światło w mroku - zachęca napis na budynku.

Powszechny zachwyt budzą nominowane do Oscara zdjęcia autorstwa Rogera Deakinsa, który wielokrotnie współpracował już z brytyjskim reżyserem. W obsadzie Imperium światła znaleźli się m.in: Olivia Colman, Colin Firth, Toby Jones oraz znany przede wszystkim z małego ekranu Micheal Ward (seriale Top Boy i Mały topór), który jest laureatem EE Rising Star Award - jednej z kategorii nagród BAFTA.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

IMPERIUM ŚWIATŁA | EMPIRE OF LIGHT
(Sam Mendes) US 2022, 115'BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Pippa Harris, Sam Mendes), Najlepszy aktor drugoplanowy (Micheal Ward), Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman)
Oscary 2023 - nominacja: Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)Imperium światła w reżyserii nagrodzonego Oscarem Sama Mendesa to mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina, osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii, z początku lat 80-tych XX wieku.

Mocną stroną filmu jest gwiazdorska obsada, na czele z laureatką Oscara Olivią Colman (Faworyta, Córka), laureatem nagrody BAFTA Michealem Wardem (Blue Story, Top Boy) oraz zdobywcą Oscara Colinem Firthem (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna). Jest to również kolejna produkcja, przy której Mendes współpracuje z nagradzanym autorem zdjęć Rogerem Deakinsem (1917, Skyfall).


ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum