kpb

Słoń - pokaz przedpremierowy (MOS)

SŁOŃ (reż. Kamil Krawczycki)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 11 października 2022, godz. 21.15
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)

 

 

11 października - z okazji Coming Out Day - zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Słoń, uniwersalnej historii miłosnej rozgrywającej się u stóp Tatr. Subtelny debiut Kamila Krawczyckiego zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych na tegorocznym Festiwalu w Gdyni.

 

Słoń opowiada prostą, a zarazem niezwykle poruszającą historię miłości dwóch młodych chłopaków, którzy spotykają się w małej miejscowości na Podhalu. Obaj znajdują się w niełatwej sytuacji, a codzienność rzuca im liczne kłody pod nogi, jednak rodzące się uczucie wkrada się w ich życie niczym pierwsze promienie porannego słońca.


Słoń to debiut Kamila Krawczyckiego - reżysera i scenarzysty pochodzącego z Podhala, absolwenta reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunku Script w Szkole Wajdy. W obsadzie filmu znaleźli się: Jan Hrynkiewicz (Boże Ciało, Sala Samobójców. Hejter), Paweł Tomaszewski (Teściowie, Bo we mnie jest seks) oraz Ewa Skibińska (Interior, Matka Teresa od kotów).


Reżyser o filmie: Przede wszystkim jest to historia dająca głos polskim queerowym bohaterom. Pomimo iż problemy związane z wchodzeniem w dorosłość czy opuszczeniem domu rodzinnego są uniwersalne, to jednak osoby queerowe zmagają się z dodatkowymi ciężarami jak coming out czy wykluczenie ze strony rodziny. Do tego w Polsce słyszą z ust prezydenta, że są ideologią czy też dostają feedback z internetu, że 140 tysięcy rodaków podpisało się pod ustawą „Stop LGBT”.


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

SŁOŃ | SŁOŃ
(Kamil Krawczycki) PL 2022, 93’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych

 

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, matka się załamała, a on musiał zostać głową rodziny. W każdej wolnej chwili zajmuje się ukochanymi końmi. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek jest zafascynowany mężczyzną i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum