kpb

Słoń (Elephant)

tytuł oryginalny: Słoń

reżyseria: Kamil Krawczycki
aktorzy: Jan Hrynkiewicz, Paweł Tomaszewski, Ewa Skibińska

czas trwania: 93 min.
produkcja: Polska 2022
premiera: 2022-11-18
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
najlepszy film w konkursie filmów mikrobudżetowych


Pełnometrażowy debiut Kamila Krawczyckiego, nagrodzony nagrodą za najlepszy film w konkursie filmów mikrobudżetowych na 47. Festiwalu Filmów Fabularnych.

 

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, matka się załamała, a on musiał zostać głową rodziny. W każdej wolnej chwili zajmuje się ukochanymi końmi. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek jest zafascynowany mężczyzną i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.


Reżyser o filmie: Przede wszystkim jest to historia dająca głos polskim queerowym bohaterom. Pomimo iż problemy związane z wchodzeniem w dorosłość czy opuszczeniem domu rodzinnego są uniwersalne, to jednak osoby queerowe zmagają się z dodatkowymi ciężarami jak coming out czy wykluczenie ze strony rodziny. Do tego w Polsce słyszą z ust prezydenta, że są ideologią czy też dostają feedback z internetu, że 140 tysięcy rodaków podpisało się pod ustawą „Stop LGBT”.

 

Film Słoń prezentowany jest w Kinie Pod Baranami w wersji z audiodeskrypcją, dostępną za pomocą aplikacji AudioMovie na smartfony.


Audiodeskrypcja do filmu Słoń dostępna jest wyłącznie w salach Kina Pod Baranami przy Rynku Głównym 27. Nie ma możliwości skorzystania z niej w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, piętro -1).


By skorzystać z audiodeskrypcji do filmu, należy zabrać ze sobą smartfon oraz słuchawki.


Audiodeskrypcja dostępna jest za pomocą aplikacji AudioMovie, którą można pobrać bezpłatnie:
na IOS:
https://apple.co/3SFHkVV
na Androida: https://bit.ly/3dnDD6S


Zaleca się pobranie aplikacji przed przyjściem do kina. W przypadku problemów technicznych, prosimy o kontakt z obsługą Kina.

 


| A young man who runs a small horse farm, and looks after his possessive mother. Their relation is not easy but it becomes even more difficult when he falls in love with an older musician Dawid, and begins to dream of leaving home. 

 

Prezentowany w ramach Słoń - pokaz z dyskusją.

 

Wcześniej w ramach Słoń - pokaz przedpremierowy oraz Słoń - pokaz z udziałem twórców.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share