kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Na rauszu

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
NA RAUSZU 
(reż. Thomas Vinterberg)

piątek, 2 września 2022, godz. 22.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 
Zapraszamy na kolejny pokaz pod gwiazdami w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W piątek, 2 września w programie
Na rauszu Thomasa Vinterberga z roztańczonym Madsem Mikkelsenem w roli głównej.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołączyło nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywają się plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Wyróżnione Oscarem w kategorii “Najlepszy film międzynarodowy” duńskie Na rauszu, opowiada o grupie znajomych - mężczyzn w średnim wieku, nieco rozczarowanych życiem i jego przytłaczającą monotonią. By z nią walczyć (a także odzyskać dawną młodość, wyraźnie łączącą się w głowach bohaterów z beztroską i radosną lekkomyślnością) bohaterowie decydują się na przeprowadzenie eksperymentu motywowanego atrakcyjną teorią norweskiego psychiatry Finna Skårderuda. Ten (realnie istniejący!) naukowiec twierdzi, że ludzie rodzą się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, którego regularne uzupełnianie może znacząco poprawić jakość życia.


W Na rauszu reżyser Thomas Vinterberg (Festen, Moja droga Wendy, Polowanie) przygląda się alkoholowemu upojeniu w całej jego rozciągłości. Widzi w nim radość życia, wyzwolenie, a także zagrożenie - niszczącą siłę, dramatycznie zmieniającą międzyludzkie relacje. Obok ulubieńca polskiej publiczności, Madsa Mikkelsena, w Na rauszu występują Thomas Bo Larsen (Festen, Polowanie), Magnus Millang (Kurs, Komuna) oraz Lars Ranthe (serial Most nad Sundem). 

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 

W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Bilety w sprzedaży od 1 września.
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

NA RAUSZU | DRUK
(Thomas Vinterberg) Dania 2020, 115’

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy film międzynarodowy
Oscary 2021 - nominacje: Najlepsza reżyseria (Thomas Vinterberg)
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny


W Na rauszu poznajemy czterech miłych mężczyzn w średnim wieku. Żyją w świecie, który wszyscy dobrze znamy – przepełnionym nudą i przeciętnością, w którym człowiek czuje się pogrążony w monotonii, zagubiony w przyzwyczajeniach, przytłoczony. Jednocześnie bohaterowie mają świadomość, że zbliża się śmierć. Przekroczyli półmetek przeciętnego okresu życia. Wolność młodości, zauroczenia i beztroska powoli stają się odległymi wspomnieniami. Mężczyźni postanawiają wziąć udział w eksperymencie polegającym na systematycznym spożywaniu alkoholu. Początkowo wdrażają swój pomysł w życie w związku z pracą w szkole średniej, gdzie są nauczycielami.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum