kpb

Na rauszu - pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami

NA RAUSZU 
(reż. Thomas Vinterberg)

pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami
w ramach Letniego Taniego Kinobrania
poniedziałek, 18 lipca 2022, godz. 21.30
Kino Pod Baranami

 

 
18 lipca zapraszamy na kolejny w tym sezonie filmowy pokaz pod gwiazdami. Tym razem na ekranie zagości oscarowe Na rauszu Thomasa Vinterberga z roztańczonym Madsem Mikkelsenem w roli głównej, który zostanie wyświetlony na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Wydarzenie w ramach 16. Wakacyjnego Festiwalu Filmowego - Letnie Tanie Kinobranie.


Wyróżnione Oscarem w kategorii “Najlepszy film międzynarodowy” duńskie Na rauszu, opowiada o grupie znajomych - mężczyzn w średnim wieku, nieco rozczarowanych życiem i jego przytłaczającą monotonią. By z nią walczyć (a także odzyskać dawną młodość, wyraźnie łączącą się w głowach bohaterów z beztroską i radosną lekkomyślnością) bohaterowie decydują się na przeprowadzenie eksperymentu motywowanego atrakcyjną teorią norweskiego psychiatry Finna Skårderuda. Ten (realnie istniejący!) naukowiec twierdzi, że ludzie rodzą się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, którego regularne uzupełnianie może znacząco poprawić jakość życia.


W Na rauszu reżyser Thomas Vinterberg (Festen, Moja droga Wendy, Polowanie) przygląda się alkoholowemu upojeniu w całej jego rozciągłości. Widzi w nim radość życia, wyzwolenie, a także zagrożenie - niszczącą siłę, dramatycznie zmieniającą międzyludzkie relacje. Obok ulubieńca polskiej publiczności, Madsa Mikkelsena, w Na rauszu występują Thomas Bo Larsen (Festen, Polowanie), Magnus Millang (Kurs, Komuna) oraz Lars Ranthe (serial Most nad Sundem).
 

W poniedziałek, 18 lipca pokaz odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, gdzie otwarte będą pałacowe lokale: winiarnia Dzikie Wino oraz Piwnica pod Baranami.


W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

NA RAUSZU | DRUK
(Thomas Vinterberg) Dania 2020, 115’

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy film międzynarodowy
Oscary 2021 - nominacje: Najlepsza reżyseria (Thomas Vinterberg)
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny


W Na rauszu poznajemy czterech miłych mężczyzn w średnim wieku. Żyją w świecie, który wszyscy dobrze znamy – przepełnionym nudą i przeciętnością, w którym człowiek czuje się pogrążony w monotonii, zagubiony w przyzwyczajeniach, przytłoczony. Jednocześnie bohaterowie mają świadomość, że zbliża się śmierć. Przekroczyli półmetek przeciętnego okresu życia. Wolność młodości, zauroczenia i beztroska powoli stają się odległymi wspomnieniami. Mężczyźni postanawiają wziąć udział w eksperymencie polegającym na systematycznym spożywaniu alkoholu. Początkowo wdrażają swój pomysł w życie w związku z pracą w szkole średniej, gdzie są nauczycielami.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum