kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Elvis

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
ELVIS (reż. Baz Luhrmann)
sobota, 25 czerwca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. W sobotę, 25 czerwca odbędzie się pokaz filmu Elvis w reżyserii Baza Luhrmanna - widowiskowej opowieści o najsłynniejszym piosenkarzu wszechczasów. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł.


Elvis to widowiskowy, szalony formalnie film o życiu i twórczości legendarnego Króla Rock'and'rolla. To historia młodego, utalentowanego artysty, stopniowo zdobywającego wielką sławę i rozgłos, którego karierą kieruje kontrowersyjny menedżer Tom Parker. W tle tej niezwykłej podróży, jaką odbył młody chłopak z Tupelo w stanie Missisipi, jest zmieniający się krajobraz społeczny i kulturowy Stanów Zjednoczonych.


W postać Elvisa wcielił się Austin Butler (Pewnego razu… w Hollywood, Truposze nie umierają), a na ekranie - w roli menadżera - towarzyszy mu Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Baz Luhrmann - twórca odważny, wizjoner, który nieraz zachwycał pełnymi wyszukanej scenografii i wysmakowanych kostiumów opowieściami takimi jak Moulin Rouge!, Wielki Gatsby, czy nowatorska adaptacja Romea i Julii Szekspira.


Spotkania Młodych Amatorów Kina (SMAK) to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie oglądają premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutują o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie.

 

Gospodynią spotkania będzie Kinga Bujak - świeżo upieczona absolwentka XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Krakowie.

 

BILETY: 13 zł

 

ZIELONA KARTA
 
Zielona Karta to karta lojalnościowa dla uczniów, którą można odebrać w Kasie Kina Pod Baranami. Za każdy zakupiony bilet na seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.
 

O FILMIE:
 
ELVIS | ELVIS
(Baz Luhrmann) AU/US 2022, 159'


© 2022 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures Elvis z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.


PRASA O FILMIE:

Z labiryntu biograficznych pułapek oraz żywej masy naśladowców i biografów Elvisa Presleya Luhrmann wydostał się w królewskim stylu. Założył hełm, wskoczył do cyrkowej rakiety i odpalił lont. Eksplodował gdzieś w okolicach Merkurego i cóż to była za piękna katastrofa!
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl


Austin Butler wziął na swoje ramiona wielką odpowiedzialność. Ten film to właściwie tylko on. [...] Młody Amerykanin świetnie opanował charakterystyczny język ciała Elvisa. Na ekranie potrzebuje chwilkę, żeby się rozpędzić, ale kiedy już nabierze tempa, porywa. Ta rola będzie dla niego bez dwóch zdań dużym zawodowym "kopem".
Anna Tatarska, Kultura.onet.pl


Tęczowa kolorystyka, nasycenie barw – strojów, aut, wnętrz – skutecznie wznoszą film Luhrmanna od ziemi. Teledyskowa forma, cięcie, cięcie, cięcie, podzielony, potrojony, poczworzony ekran nigdy nie dezorientuje. Daje natomiast w skondensowany sposób wybrzmieć intensywności doświadczenia, wszystkim zmysłowym bodźcom.
Maciej Niedźwiedzki, Film.org.pl

 


 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum