kpb

Truposze nie umierają

tytuł oryginalny: The Dead Don't Die

reżyseria: Jim Jarmusch
aktorzy: Tilda Swinton, Bill Murray, Chloe Sevigny, Adam Driver, Selena Gomez

czas trwania: 104 min.
produkcja: USA/Szwecja 2019
premiera: 2019-07-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Cannes 2019: Złota Palma - nominacja

 

W sennym miasteczku Centerville coś idzie nie tak. Wielki krwawy Księżyc zawisł jakby niżej niż zazwyczaj. Czas mija inaczej, a zwierzęta zachowują się dziwnie. Nikt nie wie dlaczego. Przekazy mediów brzmią nieco przerażająco, naukowcy są skonfundowani. Ale nikt nie podejrzewa, co za chwilę się tu wydarzy…
A wydarzy się wiele, bo zmarli właśnie wstają z grobów i brutalnie atakują żywych. Przed nimi wielka walka o przetrwanie.


Nowy film Jima Jarmuscha, utytułowanego scenarzysty i reżysera (Paterson, Truposz, Tylko kochankowie przeżyją) to komediowy horror, w którym zobaczymy gwiazdy współpracujące z Jarmuschem często (Bill Murray, Adam Driver, Chloë Sevigny, Tilda Swinton, Iggy Pop, Steve Buscemi, Tom Waits) oraz nowych aktorów (Selena Gomez, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Carol Kane). Ale atak zombie to tak naprawdę punkt wyjścia do ukazania współczesnych złych przyzwyczajeń ludzi na całym świecie.


Jarmusch, w swoim niepodrabialnym stylu, zabiera nas na spotkanie ze swoistą apokalipsą zombie. I robi to – jak zawsze on – z przymrużeniem oka. Truposze nie umierają to dziesiąty film Jarmuscha oklaskiwany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.


Bill Murray, Adam Driver i Chloë Sevigny wcielają się w postacie gliniarzy z Centerville, którzy zostają zmuszeni stawić czoła wygłodniałym zombie atakującym miasteczko.

 

| The peaceful town of Centerville finds itself battling a zombie horde as the dead start rising from their graves.

 

Wcześniej w ramach: Pokaz przedpremierowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 6.: O jak Obcy

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share