kpb

Kobieta na dachu - pokaz filmu i spotkanie z Anną Jadowską i Dorotą Pomykałą

KOBIETA NA DACHU (reż. Anna Jadowska)
pokaz filmu i spotkanie
z Anną Jadowską i Dorotą Pomykałą
wtorek, 29 listopada 2022, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

Refleksyjny i wyciszony, poszukujący prawdy o swojej bohaterce w drobnych gestach i spojrzeniach. Film Kobieta na dachu będzie można zobaczyć u nas na specjalnym pokazie już 29 listopada. Po seansie z widzami porozmawiają reżyserka filmu, Anna Jadowska, oraz nagrodzona w Nowym Jorku i Gdyni Dorota Pomykała.


Kobieta na dachu to poruszający portret niewidzialnej, wykluczonej kobiety, doceniony na festiwalach w kraju i zagranicą. Film zdobył m.in. nagrodę dla najlepszego filmu polskiego na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage - największej imprezie poświęconej sztuce autorów zdjęć filmowych.


Główną bohaterką filmu jest Mira – zbliżająca się do emerytury położna, matka dorosłego syna i żona męża, który o niej zapomniał. Kilka pozornie drobnych finansowych decyzji sprowadza na nią katastrofę, która kompletnie przemebluje jej rzeczywistość: domową, zawodową, psychiczną. Niezwykłą złożoność Miry świetne oddaje Dorota Pomykała, wyróżniona za swoją rolę nagrodami aktorskimi w Gdyni i Nowym Jorku, na założonym przez Roberta De Niro Festiwalu Tribeca.


Reżyserka Anna Jadowska o filmie: Chciałam przedstawić życie sześćdziesięcioletniej kobiety, która z perspektywy społecznej jest prawie niewidzialna dla innych, a która tak naprawdę ma ciągle życie przed sobą i mierzy się w nim z wielkimi sprawami.


Po seansie 29 listopada z widzami Kina Pod Baranami spotkają się reżyserka filmu Anna Jadowska i aktorka Dorota Pomykała. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).


Premiera filmu: 9 grudnia 2022


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
 
KOBIETA NA DACHU | WOMAN ON THE ROOF
(Anna Jadowska) PL 2022, 96’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
Złote Lwy - Udział w konkursie głównym Anna Jadowska (nominacja);
Nagrody Indywidualne - Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca - Dorota Pomykała

Camerimage 2022 - Konkurs Filmów Polskich - Złota Żaba (Ita Zbroniec-Zajt)
Tribeca Film Festival 2022: Nagroda za najlepszą rolę (Dorota Pomykała)


Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share

archiwum