kpb

Inni ludzie - premiera z udziałem twórców

INNI LUDZIE (reż. Aleksandra Terpińska)
premiera z udziałem twórców
czwartek, 17 marca 2022, godz 18.00
Kino Pod Baranami

 


17 marca, o godzinie 18.00, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu
Inni ludzie - obsypanej nagrodami na Festiwalu w Gdyni adaptacji książki Doroty Masłowskiej. Gośćmi seansu będą reżyserka Aleksandra Terpińska, producentka Beata Rzeźniczek oraz aktorka Sonia Bohosiewicz.

 

Inni ludzie - adaptacja polifonicznego utworu Doroty Masłowskiej - to pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej, która reżyserskie szlify zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego przy filmach Kler, Wołyń i Pod mocnym aniołem. Zasłynęła krótkim metrażem Najpiękniejsze fajerwerki ever, który w 2018 roku otrzymał Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.


W filmie Inni ludzie, Aleksandra Terpińska prowadzi widza przez współczesną Warszawę - odpychające, zanieczyszczone miasto, sportretowane w bezkompromisowy sposób. Tę pełną szarości rzeczywistość zaludniają tytułowi “inni ludzie”, w których wcielili się m.in.: nagrodzony za swoją kreację w Gdyni Jacek Beler (Ślepnąc od świateł, Wataha), Magdalena Koleśnik (laureatka Złotego Lwa za film Sweat) i Sonia Bohosiewicz (laureatka Złotego Lwa za film Rezerwat). Ich zmagania komentuje wystylizowany na Jezusa rapujący narrator, grany przez Sebastiana Fabijańskiego (laureat Złotego Lwa za film Jeziorak). Całość hipnotyzującym beatem uzupełnił Auer - jeden z ważniejszych polskich producentów muzycznych.


Film Aleksandry Terpińskiej - wśród licznych wyróżnień - otrzymał na festiwalu w Gdyni Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Kin Studyjnych, do którego należy również Kino Pod Baranami. W uzasadnieniu werdyktu Jury napisało: Za bezkompromisową diagnozę rzeczywistości przedstawioną odważnym i nie pozostawiającym chwili wytchnienia językiem filmowym.


REŻYSERKA O FILMIE:

Tworzenie filmu w tych bezprecedensowych czasach to z pewnością wyzwanie i sytuacja nowa dla całej branży filmowej. Jednocześnie, dla mnie osobiście, to ogromna radość i ekscytacja z tworzenia mojego pierwszego pełnometrażowego filmu, mimo lockdownu i 8-miesięcznej przerwy w zdjęciach. (...) Drugą transzę zdjęć zaczęliśmy z nową energią - ważną rolę odegrali tu moi współpracownicy – przede wszystkim Bartosz Bieniek – autor zdjęć, oraz szefowie poszczególnych pionów i aktorzy – to ich zaangażowanie i wiara w projekt sprawiły, że skończyliśmy zdjęcia z nie mniejszym entuzjazmem i siłą niż na początku. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć oryginalne, odważne i autentyczne kino.


Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserką Aleksandrą Terpińską, producentką Beatą Rzeźniczek oraz aktorką Sonią Bohosiewicz, które poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).


Premiera filmu: 18 marca 2022.

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

NA FILM ZAPRASZA SONIA BOHOSIEWICZ!

BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 


O FILMIE:

INNI LUDZIE | INNI LUDZIE
(Aleksandra Terpińska) PL 2021, 103’

Złote Lwy 2021 - nominacje: Udział w konkursie głównym (Aleksandra Terpińska)
Złote Lwy 2021 - wygrana: Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Aleksandra Terpińska), Najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Jacek Beler), Najlepszy montaż (Magdalena Chowańska), Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu (Aleksandra Terpińska), Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Kin Studyjnych


Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Sebastian Fabijański).


Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, piękną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich.

 

 

 

ZWIASTUN:

 


PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum