kpb

Titane - pokaz przedpremierowy

TITANE (reż. Julia Ducournau)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 4 stycznia 2022, godz 20.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12391_0.jpg


4 stycznia, zapraszamy na noworoczny przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes szokujacego Titane w reżyserii Julii Ducournau.


Wyróżniony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes Titane Julii Ducournau to nowy film twórczyni głośnego i dzielącego publiczność Mięsa. Francuska reżyserka prezentuje skrajnie autorską, budzącą kontrowersję wizję kina, którego granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Titane to feministyczny wizualny rollercoaster, splatający oryginalność i znajome echa dzieł mistrza body horroru, Davida Cronenberga.


Film tylko dla widzów dorosłych.


BILETY:

24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)O FILMIE:

TITANE | TITANE
(Julia Ducournau) FR/BE 2021, 108’

MFF w Cannes 2021: Złota Palma, Queer Palm (nominacja)
MFF Nowe Horyzonty 2021: Udział w sekcji OPPO Pokazy galowe


Film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustannie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. Titane rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając balon naszych oczekiwań. Alexia (fenomenalna Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w Titane spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe światy i stylistyki.
Opis MFF Nowe Horyzonty


Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.


ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum