kpb

Titane

tytuł oryginalny: Titane

reżyseria: Julia Ducournau
aktorzy: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier

czas trwania: 108 min.
produkcja: Francja/Belgia 2021
premiera: 2022-01-14
język: francuski
napisy: polskie, angielskie
in French with Polish and English subtitles

MFF w Cannes 2021 - wygrana: Złota Palma - Najlepszy film (Julia Ducournau)
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Queer Palm
(Julia Ducournau)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Julia Ducournau)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy reżyser (Julia Ducournau)


Film zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustannie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. Titane rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając balon naszych oczekiwań.


Alexia, posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w Titane spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe światy i stylistyki.

 

Film tylko dla widzów dorosłych.


| Following a series of unexplained crimes, a father is reunited with the son who has been missing for 10 years. Titane : A metal highly resistant to heat and corrosion, with high tensile strength alloys.


Wcześniej w ramach Złoty Niedźwiedź i Złota Palma - pokazy laureatów festiwali, Halloweenowy weekend w Kinie Pod BaranamiTitane - pokaz przedpremierowy, Klub Wysokich Obcasów: Titane oraz Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 3: Kalejdoskop zjawisk.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share