kpb

Baranki Dzieciom: Podróże Kapitana Klipera (2021)

BARANKI DZIECIOM:
PODRÓŻE KAPITANA KLIPERA

- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 10 października 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 


W najbliższą niedzielę, 10 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz czterech odcinków polskiego serialu animowanego Podróże Kapitana Klipera, opowiadającego o przygodach pewnego brodatego wilka morskiego i małej małpki. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Aleksander Rajewski.


Podróże Kapitana Klipera to realizowany pod koniec lat 80. serial rysunkowy opowiadający o barwnych przygodach kapitana Klipera, który razem z małpką Gogo podróżuje statkiem po morzach i oceanach świata. Raz po raz bohaterowie natrafiają na pirata Szalonego Rogera, ale dzięki odwadze i sprytowi zawsze udaje się im go przechytrzyć.

 

Podczas pokazu w naszym Kinie, mali widzowie zobaczą cztery odcinki serialu, w wersji odrestaurowanej przez Studio Filmów Rysunkowych.


BILETY: 12 zł


POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

PODRÓŻE KAPITANA KLIPERA – zestaw bajek
(varia) PL 1986-1989, ok. 40’

 
99 WĘZŁÓW

Ponieważ zbliża się wielka parada żaglowców, małpka Gogo, towarzyszka kapitana Klipera, z zapałem uczy się robić węzły marynarskie. Jej zapał jest tak wielki, że związuje wszystko ze wszystkim, łącznie ze swoim ogonem.
 


BANANOWY REJS

Podroze Kapitana Klipera 06 - Bananowy rejs - video Dailymotion

Kapitan Kliper wiezie banany i musi pilnować ich przed łakomstwem małpki Gogo. Przebiegła małpka dobiera się w końcu do owoców, a skórki wyrzuca w morze. Zwabia to Szalonego Rogera.
 


FAWORYT CESARZA

Kapitan Kliper przewozi dla cesarza Wysp Upalnych cennego kozła, mistrza w walce na rogi. Kiedy na statek Klipera napada Szalony Roger kozioł robi użytek ze swoich rogów.
 


MUSZLA MAHARADŻY

Kapitan Kliper i małpka Gogo wyławiają z oceanu bezcenną muszlę, za którą bezskutecznie ugania się bogaty Maharadża. Szalony Roger usiłuje odebrać im wspaniałą zdobycz, jednak małpka Gogo wykazuje się niezwykłą pomysłowością.
 


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Bookmark and Share

archiwum