kpb

Podróże Kapitana Klipera

tytuł oryginalny: Podróże Kapitana Klipera

reżyseria: varia

czas trwania: 38 min.
produkcja: Polska 1987-1989
język: polski
in Polish
info: Baranki Dzieciom

PODRÓŻE KAPITANA KLIPERA - zestaw bajek, 38' +  warsztaty plastyczne

 

99 WĘZŁÓW
(Bronisław Zeman) PL 1989

Ponieważ zbliża się wielka parada żaglowców, małpka Gogo, towarzyszka kapitana Klipera, z zapałem uczy się robić węzły marynarskie. Jej zapał jest tak wielki, że związuje wszystko ze wszystkim, łącznie ze swoim ogonem.
 


BANANOWY REJS
(Andrzej Flettner) PL 1989

Podroze Kapitana Klipera 06 - Bananowy rejs - video Dailymotion

Kapitan Kliper wiezie banany i musi pilnować ich przed łakomstwem małpki Gogo. Przebiegła małpka dobiera się w końcu do owoców, a skórki wyrzuca w morze. Zwabia to Szalonego Rogera.
 


FAWORYT CESARZA
(Andrzej Flettner) PL 1989

Kapitan Kliper przewozi dla cesarza Wysp Upalnych cennego kozła, mistrza w walce na rogi. Kiedy na statek Klipera napada Szalony Roger kozioł robi użytek ze swoich rogów.
 


MUSZLA MAHARADŻY
(Józef Ćwiertnia) PL 1986

Kapitan Kliper i małpka Gogo wyławiają z oceanu bezcenną muszlę, za którą bezskutecznie ugania się bogaty Maharadża. Szalony Roger usiłuje odebrać im wspaniałą zdobycz, jednak małpka Gogo wykazuje się niezwykłą pomysłowością.
 


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Aleksander Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Podróże Kapitana Klipera - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

 

Wcześniej w ramach Baranki Dzieciom: Podróże Kapitana Klipera oraz Baranki Dzieciom: Podróże Kapitana Klipera - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (2022).

Bookmark and Share