kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Zabij to i wyjedź z tego miasta (przedpremierowo!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY:
Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. Mariusz Wilczyński)
- pokaz przedpremierowy
czwartek, 25 lutego 2021, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 

 
Wszystkich studentów spragnionych filmowych wrażeń, towarzystwa innych kinomanów oraz rozmów do białego rana, zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Tym razem, na dużym ekranie pojawi się hipnotyzujący film animowany Zabij to i wyjedź z tego miasta - osobiste dzieło Mariusza Wilczyńskiego, nagradzane na festiwalach na całym świecie. Przedpremierowej projekcji tradycyjnie towarzyszyć będzie prelekcja i dyskusja.
 

Zabij to i wyjedź z tego miasta to intymna podróż przez wspomnienia reżysera Mariusza Wilczyńskiego, który poświęcił filmowi aż 14 lat swojego życia. Efektem jego benedyktyńskiej pracy jest poetycka, surrealistyczna wyprawa w przeszłość do PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji ustrojowej oraz ku teraźniejszości, nawiedzanej przez tych, których już nie ma.


Film Mariusza Wilczyńskiego został wyróżniony Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodą specjalną na prestiżowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. To zarówno wizualna, jak i muzyczna uczta. Charakterystycznej kresce Wilczyńskiego towarzyszy fenomenalna muzyka zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy - prywatnie przyjaciela reżysera.
 

Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli m.in.: Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili...


Pokaz filmu poprzedzi krótka prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.
Gospodarzami spotkania będą: Jakub Kalemba i Mateusz Wiskulski

 

 
BILETY dla studentów: 17 zł  

 
Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.


 
 
O FILMIE:

ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA | KILL IT AND LEAVE THIS TOWN
(Mariusz Wilczyński) PL 2019, 88’
Film prezentowany z angielskimi napisami.


Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, Zabij to… staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

 

ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


         

Bookmark and Share

archiwum