kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Palm Springs

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
Palm Springs (reż. Max Barbakow)
sobota, 27 lutego 2021, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

SMAK powraca do kinowych sal! 27 lutego, po dłuższej przerwie i licznych wirtualnych spotkaniach, Kino Pod Baranami ponownie gościć będzie krakowskich licealistów w swoich przestrzeniach przy Rynku Głównym. Na dobry początek, uczestnicy Spotkań Młodych Amatorów Kina zobaczą nietuzinkową komedię romantyczną Palm Springs - pełne humoru feel-good movie z Andym Sambergiem w roli głównej. Wspólny seans poprzedzi tradycyjna prelekcja, a po filmie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów w promocyjnej cenie: 12 zł.


Po kilkumiesięcznej obecności w przestrzeni Internetu (na e-kinopodbaranami.pl), do tradycyjnej sali kinowej powraca klub filmowy SMAK - cykliczne Spotkania Młodych Amatorów Kina. Radość z możliwości ponownego, osobistego spotkania z innymi młodymi kinomanami, dodatkowo wzmocni pełne znakomitego humoru Palm Springs - nietypowa komedia romantyczna ze szczyptą science fiction.


Film wykorzystuje dobrze znany choćby z kultowego Dnia świstaka motyw pętli czasowej. Nasyca go jednak oryginalnością i świeżością, dzięki czemu Palm Springs staje się idealnym feel-good movie na obecne, trudne czasy.


W filmie, w feralny krąg czasu wpada beztroski Nyles (gwiazda serialu Brooklyn 9-9 Andy Samberg), uczestniczący w drętwym weselu w Palm Springs. Po pewnym czasie do jego przedziwnej pułapki dołącza Sarah - siostra panny młodej (znana z Fargo i Jak poznałem waszą matkę Cristin Milioti). Zdesperowani bohaterowie nie cofną się przed niczym, by przestać w kółko przeżywać ten sam dzień.


SMAK to dyskusyjny klub filmowy dla licealistów, będący inicjatywą uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.


Filmowi towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie, a pokaz zwieńczy wymiana zdań na temat obejrzanego filmu.


Pokaz odbędzie się zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W sali kinowej dostępnych będzie 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone będą punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


Bilety dla uczniów: 12 zł


O FILMIE:

PALM SPRINGS | PALM SPRINGS
(Max Barbakow) US 2020, 90’


Złote Globy 2021: nominacje: Najlepszy Film - Musical lub Komedia, Najlepsza Rola Męska w Musicalu lub Komedii
Sundance Film Festival 2020: oficjalna selekcja - sekcja Dramatyczna

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zdeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

 


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum