kpb

Dojrzałe Kino: #tuiteraz (przedpremierowo!)

środa, 8 lipca 2020, godz. 11.00

Choć rozpoczęły się wakacje, w Kinie Pod Baranami trwają pokazy cyklu Dojrzałe Kino. Wszystkich Dojrzałych Widzów - spragnionych spotkań, dobrych filmów oraz wnikliwych dyskusji po długim okresie ogólnopolskiej kwarantanny - zapraszamy na kolejny seans cyklu, prowadzonego przez red. Marię Malatyńską. Na ekranie: ujmująca francuska komedia #tuiteraz z popularnym nad Loarą Alainem Chabatem.


Główny bohater filmu #tuiteraz, Stéphane (w tej roli Alain Chabat) wiedzie uporządkowane i dostatnie życie jako szef kuchni w eleganckiej restauracji. Wydaje się spełniony i usatysfakcjonowany - przynajmniej do czasu, gdy za pomocą internetowej aplikacji poznaje ujmującą Koreankę Soo. Piękna i tajemnicza dziewczyna sprawia, że mężczyzna decyduje się porzucić wszystko i wyruszyć do Korei na jej poszukiwania.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Wszystkie pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmują co drugie miejsce w sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans) i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

 

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

#TUITERAZ | #JESUISLÀ
(Eric Lartigau) FR 2019, 100'

Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.


ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum