kpb

Dojrzałe Kino: Pojedynek na głosy (przedpremierowo!)

środa, 1 lipca 2020, godz. 11.00

Spotkanie z innymi wielbicielami X muzy, wspólne przeżywanie filmowych emocji oraz możliwość wymiany myśli w czasie dyskusji. To części składowe każdej odsłony cyklu Dojrzałe Kino, ułatwiającego swoim widzom wchodzenie w międzyludzkie interakcje. Spotkanie i wspólna rozmowa w kinie - po długim czasie przymusowej izolacji - znów są możliwe, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Podczas pierwszego lipcowego spotkania, na ekranie przedpremierowo zagości emanujący wewnętrznym ciepłem Pojedynek na głosy - historia prawdziwej przyjaźni ze śpiewem w tle.


Pojedynek na głosy to pogodna i podnosząca na duchu historia amatorskiego chóru zorganizowanego w bazie wojskowej przez żony żołnierzy. Przyjaźń przeplata się tu z konfliktami, z których szczególnie duży wpływ na grupę ma ten pomiędzy zasadniczą i uzależnioną od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowaną i rozrywkową Lisą (Sharon Horgan).


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Wszystkie pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmują co drugie miejsce w sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans) i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

POJEDYNEK NA GŁOSY | MILITARY WIVES
(Peter Cattaneo) GB 2019, 112'

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.
Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum