kpb

Pojedynek na głosy

tytuł oryginalny: Military Wives

reżyseria: Peter Cattaneo
aktorzy: Kristin Scott Thomas, Sharon Horgan, Jason Flemyng

czas trwania: 112 min.
produkcja: Wielka Brytania 2019
premiera: 2020-08-21
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu Goło i wesoło - Petera Cattaneo.


Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”.
Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.


Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.
Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.


Pojedynek na głosy to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.


| With their partners away serving in Afghanistan, a group of women on the home front form a choir and quickly find themselves at the center of a media sensation and global movement.

 

Wcześniej w ramach: Pokazu przedpremierowego (MOS), Pokazu przedpremierowego, Dojrzałego Kina (przedpremierowo!) oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 5: Kino Europy.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share