kpb

Wysoka dziewczyna - pokazy w Kinie Pod Baranami

Wysoka dziewczyna (reż. Kantemir Bałagow)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
14-16 października 2019, godz. 20.45
Kino Pod Baranami

 

W dniach od 14 do 16 października zapraszamy na pokazy nagrodzonego w Cannes filmu Kantemira Bałaganowa Wysoka dziewczyna, który rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.


Inspirowany słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz (Wojna nie ma w sobie nic z kobiety) film, przedstawia sugestywne portrety pokiereszowanych ludzi - przede wszystkim młodych kobiet - próbujących powrócić do normalności. Bałagow nie sięga po melodramatyzm czy wielkie słowa, lecz chłodno i z dystansem uwypukla przerażającą pustkę, jaką pozostawiła po sobie wojna.

 

BILETY: wg. cennika

 

O FILMIE:

WYSOKA DZIEWCZYNA | DYLDA
(Kantemir Bałagow) RU 2019, 130'
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

MFF w Cannes 2019: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)


Nagrodzona w Cannes Wysoka dziewczyna fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.


W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej Bliskości, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – Wojna nie ma w sobie nic z kobiety. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum