kpb

Wysoka dziewczyna (Beanpole)

tytuł oryginalny: Dylda

reżyseria: Kantemir Bałagow
aktorzy: Wiktoria Miroszniczenko, Wasilisa Perełygina, Andriej Bykow, Konstantin Bałakiriew, Timofiej Głazkow

czas trwania: 130 min.
produkcja: Rosja 2019
premiera: 2019-10-11
język: rosyjski
napisy: polskie, angielskie
in Russian with Polish and English subtitles
info: Conrad Festival

MFF w Cannes 2019: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: nominacja (Najlepsza Europejska Aktorka - Viktoria Miroshnichenko)


Nagrodzona w Cannes Wysoka dziewczyna fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.


W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej Bliskości, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany AleksijewiczWojna nie ma w sobie nic z kobiety. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.


| 1945, Leningrad. WWII has devastated the city, demolishing its buildings and leaving its citizens in tatters, physically and mentally. Two young women search for meaning and hope in the struggle to rebuild their lives amongst the ruins.

Film prezentowany w ramach Conrad Festival 2020 - pasmo filmowe. 

 

Wcześniej w ramach: Pokaz przedpremierowyPokazy w Kinie Pod Baranami, Premiera psychologiczna, Letnie Tanie Kinobranie 2020, tydzień 1. K jak kobieta

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share