kpb

Baranki Dzieciom (zima 2019): Baranki w niemym kinie

BARANKI W NIEMYM KINIE
- 20. Festiwal Filmu Niemego

PODRÓŻ NA KSIĘŻYC
z muzyką na żywo (zespół SALK)
oraz warsztaty udźwiękowienia filmu

niedziela, 8 grudnia 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 8 grudnia zapraszamy najmłodszych widzów na 20. Festiwal Filmu Niemego. W ramach specjalnego wydarzenia dla maluchów odbędzie się pokaz filmu Podróż na Księżyc z 1902 roku! Akompaniować na żywo będzie zespół SALK. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach udźwiękowiania filmu - same skomponują muzykę do filmu niemego.

 

PROGRAM:

PODRÓŻ NA KSIĘŻYC | A TRIP TO THE MOON | LE VOYAGE DANS LA LUNE
(Georges Méliès) FR 1902, 15'

Sześciu badaczy zostaje wysłanych w lot na Księżyc. Ich statkiem kosmicznym jest olbrzymi pocisk, wystrzelony ze specjalnie skonstruowanej armaty. Lądowanie na Srebrnym Globie przebiega w dość nieoczekiwany sposób - lśniąca rakieta wbija się w oko ziemskiego satelity. Jednak prawdziwe niespodzianki czekają astronautów dopiero pod powierzchnią Księżyca - członkowie ekspedycji natrafiają tam na gigantyczne grzyby oraz niezbyt przyjaźnie usposobionych Selenitów. W starciu z nimi egzamin zdaje pewien elegancki element garderoby.


Podróż na Księżyc to pierwszy w historii film science fiction. Przyniósł on międzynarodową sławę jego twórcy Georges'owi Mélièsowi - iluzjoniście, jednemu z ojców kina, prekursorowi efektów specjalnych, który wniósł do sztuki filmowej magię i ekstrawaganckie pomysły. Powstały dwie wersje obrazu: czarno-biała oraz barwna, ręcznie kolorowana, która aż do 1993 roku była uznawana za zaginioną. Odnaleziona w barcelońskiej Filmoteca de Catalunya, została odrestaurowana w 2011 roku i udostępniona publiczności. Teraz widzowie mają okazję cieszyć się Podróżą na Księżyc w kolorze.

 
Partner: Institut Français Pologne


- muzyka na żywo | live music: SALK


Zespół zaistniał w pokoju, dosłownie. Pełna nazwa: Selkie & Lighthouse Keepers, stworzona została w tym samym pomieszczeniu, w którym w dalszym ciągu powstają pierwsze szkice utworów.  SALK to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. 21 kwietnia 2017 roku ukazał się ich debiutancki album Matronika.
Tylko w ubiegłym roku SALK miał okazję wystąpić na imprezach takich jak Open'er Festival, Off Festival, Spring Break, Seazone Showcase, Alterfest czy Warsaw Music Week. W sierpniu zespół odwiedził Islandię, gdzie zagrał trzy koncerty, w tym jeden na festiwalu Fiskidagurinn Mikli, czyli Festiwalu Ryb.

Skład:
Kamilem Kwidziński - teksty
Marcela Rybska - wokal, instrumenty klawiszowe
Michał Sarapata - bas, syntezator
Mateusz Sarapata - elektronika, efekty dźwiękowe

 

Po pokazie odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci - maluchy samodzielnie skomponują muzykę do filmu niemego!:)


 

BILETY: 20 zł

 

BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

                   

Bookmark and Share

archiwum