kpb

Baranki w niemym kinie 2014 - 15. Festiwal Filmu Niemegozapraszają na

BARANKI W NIEMYM KINIE

- blok spotkań dla dzieci w ramach 15. Festiwalu Filmu Niemego: Obrazy rzeczywistości
niedziela, 7 grudnia 2014, godz. 11.00 & godz. 12.00Już po raz trzeci zachęcamy dzieci do czynnego uczestnictwa w Festiwalu Filmu Niemego - niezwykłym święcie filmu i muzyki - w ramach specjalnego wydania poranków filmowych dla dzieci.

BARANKI W NIEMYM KINIE to blok wydarzeń przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Podczas dwóch spotkań postaramy się przybliżyć dzieciom poprzez zabawę fascynujące dzieje początków kinematografii (pierwsze metody realizacji filmów, pionierskie urządzenia czy charakter ówczesnych seansów filmowych). Spotkanie pod nazwą POCZĄTKI KINA to kreatywne zabawy ze Szukolotnią, podczas których młodzi kinomani spróbują stworzyć optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina oraz własne animacje. W ramach warsztatów MUZYKA W NIEMYM KINIE dzieciaki wezmą udział w pokazie filmu niemego z muzyką na żywo (wystąpi zespół Vladimirska i The Silver Owls). W drugiej części spotkania młodzi kinomani przygotują akompaniament do krótkiego fragmentu filmu. Zajęcia poprowadzi Marcel Zambrzycki, członek zespołów Wataha The Slavic Drummers i Siódmy Czakram Ziemi.

Zapraszamy wszystkie dzieci do magicznego świata filmu i żywych dźwięków!


BILETY: 15 zł
Karnet (2 spotkania): 22 zł


PROGRAM:

11.00 - 12.00  POCZĄTKI KINA
prowadzenie: Sztukolotnia

Czym jest camera obscura? Jak działa? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce i jak stworzyć krótką animację używając gramofonu? Poznamy sposoby wprawiania obrazów w ruch i proste metody, którymi do dziś posługują się twórcy. Skonstruujemy optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina (camera obscura, zeotrop, animacja poklatkowa).

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.

Sztukolotnię tworzą:
Justyna Sławik
Justyna Mazur

warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.A tak było rok temu :) ...
(fot. Krystyna Trybis)

       


12.00 - 13.00 MUZYKA W NIEMYM KINIE
muzyka na żywo: Vladimirska i The Silver Owls
warsztaty: Marcel Zambrzycki


W czasach kina niemego muzyka do filmów wykonywana była na żywo, podczas projekcji - przez taperów bądź zespoły, czy orkiestry. Aby najmłodsi widzowie poznali atmosferę kin tamtych lat, zespoły Vladimirska i The Silver Owls zaprezentują im muzykę do wybranego filmu niemego, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Na zakończenie, dzieci wraz z zaproszonymi muzykami spróbują przygotować i wykonać akompaniament do krótkiego fragmentu filmu.

Warsztaty poprowadzi Marcel Zambrzycki, członek zespołów Wataha The Slavic Drummers i Siódmy Czakram Ziemi. Założyciel nieistniejącej już grupy Djabara, inspirującej się muzyką zachodniej Afryki.
Grą na bębnach zajmuje się od roku 2008. Swoje umiejętności szlifował pod okiem m.in. Marcina Gondka, Kuby Pogorzelskiego, Tahirou Ouedraogo. Związany z teatrem ognia Balakolada i grupą Art Color Ballet. Czynnie koncertuje i prowadzi warsztaty w DK Krakowiacy.
Vladimirska i The Silver Owls to zespoły założone przez mieszkającą w Krakowie kanadyjską akordeonistkę i wokalistkę Scotię Gilroy. Vladimirska pierwotnie była solowym projektem, który w ciągu kilku lat rozrósł się do sześcioosobowego składu, a jego muzyka - początkowo określana jako folk retro-cyrkowy - ewoluowała w kierunku indie folk-popu, przywołującego ducha dawnych zabaw karnawałowych i cyrków wędrownych.
Pięcioosobowe The Silver Owls to wspólne przedsięwzięcie Scotii Gilroy i gitarzysty  Teddy'ego Jr. Sami muzycy definiują swoją twórczość jako dreamy cowboy retro-americana.

Skład zespołu:
Scotia Gilroy - akordeon, toy keyboards, cymbałki, melodyka
Kuba Duda - gitara elektryczna, banjo
Łukasz Pietrzak -  harmonijka ustna, przedmioty perkusyjne
Leszek HeFi Wiśniowski - saksofon, flet

Vladimirska, 14. Festiwal Filmu Niemego (2013)
(fot. Krystyna Trybis)
(program 15. FESTIWALU FILMU NIEMEGO)
(PROGRAM zimowej edycji Baranków Dzieciom)
(
FANPAGE na Facebooku)


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                       

      


PATRONI:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum