kpb

Juwenaliowy maraton filmowy


JUWENALIOWY MARATON FILMOWY


10 maja 2013, start o godz. 23.00| JUWENALIA STUDENT’S FESTIVAL FILM MARATHON
May 10th, 2013, start at 11.00 p.m.

(click here for English version)


Tajemnicze relacje rodzinne, polskie sieci układów, amerykańskie gangsterki w bikini - to wszystko czeka na studentów w piątek (10 maja) podczas juwenaliowego maratonu filmowego w Kinie Pod Baranami.

Maraton rozpoczniemy premierowym pokazem filmu Stoker (godz. 23.00). Ten thriller psychologiczny, amerykański debiut Park Chan-wooka (reżysera Oldboya) to historia wypaczonych rodzinnych relacji matki, córki i stryja. Mocną stroną filmu są kreacje wybitnych aktorek z trzech różnych pokoleń: Mii Wasikowskiej, Nicole Kidman i Jacki Weaver oraz niepowtarzalny mroczny klimat charakterystyczny dla koreańskiego twórcy. Stoker nie pozwoli oderwać oczu od ekranu.

W programie znajdzie się również głośny polski film Układ zamknięty (godz. 1:00). Z myślą o zagranicznych studentach uczących się w Krakowie, prezentowany będzie z angielskimi napisami. Film, będący przedmiotem kontrowersji już na wczesnych etapach produkcji, ukazuje ciemne oblicze polskiej prokuratury i urzędu skarbowego. Oparty na faktach scenariusz przedstawia trzech przedsiębiorców, których doprowadzono do ruiny finansowej i psychicznej, stawiając im fałszywe zarzuty i prowadząc przeciwko nim nielegalne i brutalne śledztwo. Ten bezkompromisowy thriller z brawurową kreacją Janusza Gajosa wyreżyserował Ryszard Bugajski, autor wybitnego Przesłuchania z nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes rolą Krystyny Jandy (1990), a scenariusz napisali Mirosław Piepka i Michał S. Pruski (Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł).

Na zakończenie (godz. 3:00) - najnowszy film Harmony’ego Korine’a, cudownego dziecka amerykańskiego kina niezależnego. Spring Breakers to szalona opowieść o juwenaliach po amerykańsku, a także współczesna odmiana plażowego kina gangsterskiego (beach noir). Cztery studentki w bikini i lokalny gang pod wodzą Jamesa Franco będą bawić się do nieprzytomności. Dla nich liczy się jedynie dobra zabawa, duża kasa i szaleństwo coraz bardziej wymykające się spod kontroli. W role spragnionych wrażeń studentek bez zahamowań wcieliły się aktorki znane z filmów Disneya: Selena Gomez i Vanessa Hudgens. Film wprowadzi Was na powrót w klimat krakowskich juwenaliów, a samego reżysera wcześniej podziwiać będziemy w roli nauczyciela sztuki w filmie Park Chank-wooka (!).

Z okazji juwenaliowego maratonu filmowego kawiarenka Kina Pod Baranami czynna będzie całą noc. Fritz koli i Wostoków nie zabraknie dla nikogo.


PROGRAM:

23.00  STOKER | STOKER
reż. Park Chan-wook, USA/Wlk. Brytania 2013, 98’

1.00  UKŁAD ZAMKNIĘTY | UKŁAD ZAMKNIĘTY
reż. Ryszard Bugajski, Polska 2013, 119’

3.00  SPRING BREAKERS | SPRING BREAKERS
reż. Harmony Korine, USA 2012, 92’


BILETY:

karnet (3 filmy): 30 zł (10 zł za jeden film!)

* możliwość zakupu biletu na sam film Stoker, jedynie przed samym seansem, w przypadku wolnych miejsc (bilety wg cennika: 20 zł | 14 zł)

Rezerwacje możliwe (odbiór do 8 maja włącznie!):
osobiście w kasie Kina Pod Baranami
• via e-mail ( kasa@kinopodbaranami.pl )
• via telefon ( 12 423 07 68 )
• via Gadu-Gadu (GG 1: 5911809 , GG 2: 41836732 )


O FILMACH:

SPRING BREAKERS | SPRING BREAKERS
reż. Harmony Korine, USA 2012, 92’

Spring Breakers to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodne pomysły i nieposkromiona fantazja sprowadza cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Błyskotliwy pamflet na popkulturę i społeczeństwo konsumpcyjne, który porywa zawrotnym tempem i kaskadą kolorowych obrazów. Objawienie festiwalu w Wenecji.


STOKER | STOKER
reż. Park Chan-wook, USA/Wlk. Brytania 2013, 98’

Ojciec kilkunastoletniej Indii Stoker ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Wkrótce potem do wielkiego, położonego na odludziu domu, w którym dziewczyna mieszka wraz z niezrównoważoną matką, wprowadza się brat zmarłego, wuj Charlie. India nie wiedziała dotąd o jego istnieniu. Początkowo jest zafascynowana Charliem, szybko jednak nabiera podejrzeń co do jego osoby...


UKŁAD ZAMKNIĘTY | UKŁAD ZAMKNIĘTY
reż. Ryszard Bugajski, Polska 2013, 119’
- film wyświetlany z angielskimi napisami | with English subtitles

Historia właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Inspiracją dla scenarzystów była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po... 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.PARTNERZY:

      

                 
Bookmark and Share

archiwum