kpb

Basia

tytuł oryginalny: Basia

reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

czas trwania: 50 min.
produkcja: Polska 2017
język: polski
in Polish
info: Baranki Dzieciom

Bystra, pogodna bohaterka filmów przeniesie widzów do świata dziecięcej wyobraźni, pełnego radości i przygód.

Basia to bystra pięcioletnia dziewczynka, tytułowa bohaterka książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Oglądając zestaw filmów o Basi, przeniesiemy się do świata jej codziennych przygód. Razem z Basią poznamy jej rodzinę, przyjaciół, wybierzemy się do przedszkola, do zoo i na wycieczki. Przekonamy się, jakie radości i smutki towarzyszą codziennie małej dziewczynce, wspólnie z nią będziemy się uczyć wielu nowych rzeczy. Styl rysunków nawiązuje do wersji książkowej.


ODCINKI:

BASIA I BIWAK
Co trzeba wziąć ze sobą na biwak? Ulubioną książkę, piłkę… i żelki! Basia wraz z rodzicami i braćmi wybiera się na wakacje pod namiotem. Zbieranie grzybów, zdobywanie nowych sprawności – czeka ich wiele atrakcji. Choć ten wyjazd miał wyglądać inaczej, dziewczynka przekona się, jaką frajdą może być wspólne spędzanie czasu i kontakt z przyrodą.

BASIA I ANIELKA
Basia lubi chodzić do przedszkola. Jednak prawdziwą atrakcją jest dopiero wyjście do parku na duży plac zabaw. Tam można się bawić – skakać, huśtać się i hałasować. A w przedszkolu? Trudno się zaprzyjaźnić. O nie, pada deszcz! Nici z wycieczki. Co gorsza, Basia musi bawić się z milczącą Anielką. Nie wie, że dzieli ją tylko krok od prawdziwej przyjaźni.

BASIA I DZIADKOWIE
Basia jest niepocieszona – przeziębiona nie może jechać do dziadków. Na szczęście to oni wpadną z wizytą. Ale co robić, kiedy nie można wyjść z łóżka i doskwiera nuda? Dziadek Henryk ma na to radę – dzięki wyobraźni łóżko zmienia się w piracki statek! Mali widzowie uczą się, jak spędzać wspólnie czas i z empatią podchodzić do osób starszych.

BASIA I UPAŁ W ZOO
Basia chciałaby wyjść na rolki, lecz według taty jest na to za gorąco. Lepiej byłoby pójść do zoo. Czy uda się przywieźć stamtąd jakieś zwierzątko? Rodzice zawsze znajdą wymówkę: psy zostawiają sierść, koty drapią, a jeże… tupią w nocy! W odcinku Upał w zoo na rezolutną 5-latkę czeka mnóstwo wrażeń.

BASIA I NOWY BRACISZEK

Urodził się nowy braciszek Basi. Dziewczynka nie może się doczekać powrotu Mamy i Braciszka ze szpitala. Nareszcie! Kiedy cała rodzina zachwyca się Braciszkiem, Basia ze zdziwieniem przygląda się jego łysej główce. Szybko okazuje się, że Mama ma teraz mniej czasu dla Basi. Nie może jej poczytać bajki na dobranoc, każe jej czekać na poranne kakao.


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.


Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Basia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.


Wcześniej w ramach: Dzień Dziecka z Basią i Famigą, Basia i Basia 2 - pokazy w Kinie Pod Baranami, Dzień Dziecka z Basią (Baranki Dzieciom 2022), Baranki Dzieciom: Basia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (16 kwietnia 2023), Baranki Dzieciom: Basia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (maj 2023), Baranki Dzieciom: Basia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (październik 2023) oraz Baranki Dzieciom: Basia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (styczeń 2024).

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Niedziela
    26 maja Sunday May 26