kpb

Kedi - sekretne życie kotów (napisy)

tytuł oryginalny: Kedi

reżyseria: Ceyda Torun
aktorzy: Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba, Cwaniak

czas trwania: 79 min.
produkcja: Turcja/USA 2017
premiera: 2017-07-28
język: turecki
napisy: polskie
in Turkish with Polish subtitles
info: Światowy Dzień Kota

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule. Oglądamy z bliska ich codzienne przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

 

To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej!
Pete Hammond, Deadline Hollywood Daily

 

REŻYSERKA O FILMIE:

Do 11. roku życia mieszkałam w Stambule i myślę, że byłabym dużo bardziej samotna, gdyby nie obecność kotów w moim życiu. Koty są stałym elementem miasta, w którym się wychowałam i dają mi poczucie oparcia w ciągle zmieniającym się świecie. Z roku na rok mój Stambuł zmienia się tak bardzo, że coraz trudniej mi go rozpoznać. Dlatego obecność kotów jest pocieszająca w swojej niezmienności i nierozerwalna wraz z istnieniem Stambułu.  Koty utożsamiają duszę miasta, będąc jednocześnie jej cząstką. Mój film to list miłosny do kotów i Stambułu.
Ceyda Torun

 

| In the city of Istanbul, there are more than just human inhabitants. There are also the stray domestic cats of the city who live free but have complicated relationships with the people themselves. This film follows a selection of individual cats as they live their own lives in Istanbul with their own distinctive personalities. However, with this vibrant population, is the reality of an ancient metropolis changing with the times that may have less of a place for them.

 

Film prezentowany w ramach: Światowy Dzień Kota 2020: Kedi - pokaz specjalny (MOS)

Wcześniej: Światowy Dzień Kota: Kedi - pokaz specjalny (MOS)
Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9
Kedi - pokaz z okazji Dnia Kota
Kedi - sekretne życie kotów: pokaz przedpremierowy,
Kedi - pokazy przedpremierowe w MOS, Kedi - sekretne życie kotów - pokaz przedpremierowy #1

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share