kpb

Światowy Dzień Kota 2020: Kedi - sekretne życie kotów (MOS)

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA 2020:
Kedi - sekretne życie kotów
 
(reż. Ceyda Torun)
- pokaz specjalny
poniedziałek, 17 lutego 2020, godz. 17.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 

17 lutego, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Kota z filmem Kedi - sekretne życie kotów - fantastycznym dokumentem przedstawiającym największe tureckie miasto z kociej perspektywy w reżyserii Ceydy Torun. Na seans zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

 

Bohaterami Kedi - sekretne życie kotów są Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. Zobaczymy z bliska ich codzienne przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.

 

Film wyświetlany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 22 zł (normalny) | 17 zł (ulgowy)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW | KEDI
(Ceyda Torun) TR/US 2016, 80’


Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum