kpb

Baranki w niemym kinie II: Muzyka w niemym kinie (15. FFN)

BARANKI W NIEMYM KINIE II: MUZYKA W NIEMYM KINIE 
- wydarzenie towarzyszące 15. edycji Festiwalu Filmu Niemego

niedziela, 7 grudnia 2014, godz.
12.00 - 13.00 W czasach kina niemego muzyka do filmów wykonywana była na żywo, podczas projekcji - przez taperów bądź zespoły, czy orkiestry. Aby najmłodsi widzowie poznali atmosferę kin tamtych lat, zespoły Vladimirska i The Silver Owls zaprezentują im muzykę do wybranego filmu niemego, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Na zakończenie, dzieci wraz z zaproszonymi muzykami spróbują przygotować i wykonać akompaniament do krótkiego fragmentu filmu.

Warsztaty poprowadzi Marcel Zambrzycki, członek zespołów Wataha The Slavic Drummers i Siódmy Czakram Ziemi. Założyciel nieistniejącej już grupy Djabara, inspirującej się muzyką zachodniej Afryki.
Grą na bębnach zajmuje się od roku 2008. Swoje umiejętności szlifował pod okiem m.in. Marcina Gondka, Kuby Pogorzelskiego, Tahirou Ouedraogo. Związany z teatrem ognia Balakolada i grupą Art Color Ballet. Czynnie koncertuje i prowadzi warsztaty w DK Krakowiacy.
Vladimirska i The Silver Owls to zespoły założone przez mieszkającą w Krakowie kanadyjską akordeonistkę i wokalistkę Scotię Gilroy. Vladimirska pierwotnie była solowym projektem, który w ciągu kilku lat rozrósł się do sześcioosobowego składu, a jego muzyka - początkowo określana jako folk retro-cyrkowy - ewoluowała w kierunku indie folk-popu, przywołującego ducha dawnych zabaw karnawałowych i cyrków wędrownych.
Pięcioosobowe The Silver Owls to wspólne przedsięwzięcie Scotii Gilroy i gitarzysty  Teddy'ego Jr. Sami muzycy definiują swoją twórczość jako dreamy cowboy retro-americana.

Skład zespołu:
Scotia Gilroy - akordeon, toy keyboards, cymbałki, melodyka
Kuba Duda - gitara elektryczna, banjo
Łukasz Pietrzak -  harmonijka ustna, przedmioty perkusyjne
Leszek HeFi Wiśniowski - saksofon, flet
Wydarzenie towarzyszące 15. edycji Festiwalu Filmu Niemego.

Pokaz w ramach cyklu
Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share