kpb

pathMAN

Projekt pathMAN narodził się w 1998 roku dzięki inicjatywie Piotra Koleckiego i Marka Leszczyńskiego, byłych członków legendarnego Teatru Dźwięku Atman - jednego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej - który współtworzyli w latach 1976-1998.

Propozycja muzyczna i brzmieniowa tria pathMAN bazuje przede wszystkim na akustycznym instrumentarium (współczesnym i etnicznym), w skład którego wchodzą m.in.: cymbały polskie, cymbały ukraińskie, tscheng, cytry, sitar, gitary akustyczne i 12-strunowe oraz zabytkowa gitara dwugryfowa, drumbass, flety, akordeon, polskie bębny ceramiczne, trąbka, perkusja czy gitara elektryczna. Ponadto muzycy włączają do swoich utworów zarówno urządzenia elektroniczne (jednak korzystają z nich ostrożnie i z umiarem), jak i naturalne dźwięki wydobyte z kamieni, patyków czy ludzkiego głosu.

Muzyki zespołu pathMAN nie da się jednoznacznie zaklasyfikować do jednego nurtu muzycznego. Niekonwencjonalne użycie instrumentów akustycznych, zmienna dynamika utworów i misteryjny charakter koncertów to znaki rozpoznawcze grupy, która od lat pozostaje wierna swoim artystycznym ideałom.

| Rich instrumentarium (contemporary and ethnic) in combination with gentle electronic music and natural sounds.


W składzie:

Piotr Kolecki - gitary, drumbas, tank drum, cytra, trąbka, instrumenty perkusyjne
Marek Leszczyński - cymbały, tschang, udu, instrumenty perkusyjne, vocal
Marek Podlecki - bębny, goni, gitara, instrumenty perkusyjne

// Oficjalna strona 
// Facebook 


Zespół zagra muzykę do:

POŁUDNIE - niedziela, 7 grudnia, godz. 21.15
| SOUTH: SIR ERNEST SHACKLETON'S GLORIOUS EPIC OF THE ANTARCTIC
- Sunday, December 7, 9.15 p.m.


Pokaz z muzyką na żywo w ramach
15. Festiwal Filmu Niemego.

Bookmark and Share